ورود عضویت

کشور آرژانتین را بهتر بشناسید

در جنوبی ترین منطقه آمریکا جنوبی کشوری به نام آرژانتین واقع شده که از شمال به جنوب به وسعت ۴ هزار کیلومتر کشیده شده است. سنبل طلائی ، کشوری به دور از استرس دارای مناطق کوهستانی واقع در شته کوه آند، جلگه پامپاس و یک خط ساحلی طولانی می باشد . آرژانتین در سال‌های پس از استقلال ، وقایع نامطلوبی ، از جمله بر قراری حکومت‌های متعدد دیکتاتوری، شکست در برابر انگلستان ، از دست دادن جزایر مالویناس و وضعیت نامطلوب اقتصادی را تجربه کرده است . اقتصاد آرژانتین همیشه در نوسان است با اینکه از نظر منابع معدنی کشوری غنی محسوب می باشد و دارای نیروی کار آموزش دیده نیز هست ، اما همچنان این مشکل وجود دارد، تا آنجایی که در سال 2001 این کشور با رکود اقتصادی که به وحود آورد باعث فقر در بین مردم شد و آنان را مجبور به فقر کرد .با این اقتصاد این کشور بدهیهای بسیاری را متحمل شده و این بحران ها باعث بی ارزش شدن پول این کشور در طی سال های متوالی گردیده است . ارژانتین برای مقابله توانست با راه کارهای مناسب در سال 2003 اقتصاد خود را رو به بهبودی بکشاند و از صندوق جهانی پول وامی را تهیه کند و بدهی های موجود را بپردازد. با این حال این کشور همچنان از فقر و از آمار بیکاری بالایی رنج می‌برد و مردم آن‌ همچنان به نتایج ناشی از بهبود وضعیت اقتصادی این کشور طی سال‌های اخیر چشم دوخته‌اند. آسیب‌های فراوانی از نظر سیاسی به این کشور طی سال‌های حاکمیت نظامیان، از 1976 تا 1983 وارد شده و باعث شده در این سال‌ها ده‌ها هزار نفر از مردم آرژانتین در نبرد‌های موسوم به جنگ کثیف کشته شده‌ و اجساد بسیاری از افراد ربوده و یا ناپدید شده در این سال‌ها نیز هرگز پیدا نشد.

تصاویر کشور آرژانتین

عکس کشورآرژانتین, عکس آرژانتین
عکس کشورآرژانتین, عکس آرژانتین
عکس کشورآرژانتین, عکس آرژانتین
عکس کشورآرژانتین, عکس آرژانتین

آب و هوا در آرژانتین

آرژانتین به دلیل قرار داشتن در امتداد عرض جغرافیایی ۳۰ درجه قرار و با توجه به وسعت طول خاک،دارای آب و هوای متنوعی می باشد .چنانکه،در شمال آن،جنگل های انبوه و علفزارهای وسیع،و در جنوب آن بیابان های سرد و یخزده قرار دارد. بیشتر نقاط این سنبل طلایی دارای آب و هوای معتدل ملایمی بوده ،هرچند جنوب خنک تر و شمال شرق نیمه استوایی است.کوه های بلندتر آند آب و هوایی نیمه قطبی دارد.میزان بارندگی در کوه های آند و شمال شرقی دور سنگین استریالولی به سمت جنوب و جنوب غربی کاهش می یابد


موقعیت جغرافیایی در آرژانتین

کشور آرژانتین با داشتن خاک حاصلخیز ، کشاورزی و دامپروری خوبی داشته به طوری که بالغ بر 60 درصد صادرات آرژانتین را گندم،جو،ذرت،نیشکر و گوشت گاو تشکیل میدهد. رشته کوههای آند مانند سد ناهمواری در امتداد مرز شیلی قرار دارد. در جنوب رود کلرادو ناحیه پاتاگونی قرار دارد که هر چند بخش عمده ای از آن نیمه بیابانی است با این حال مرتع مهمی تلقی میشود. نزدیک به 80% از جمعیت در منطقه پامپاس زندگی میکنند که مزارع آن یکی از پر تولید کننده ترین مناطق کشاورزی دنیا را تشکیل میدهد. جلگه های نیمه استوایی شمال شرقی آرژانتین بخشی از چمنزار گران چاکو و جنگلهای استوایی را در بر دارد. این کشور دارای رودهای مهمی به نام پارانا، کلرادو، نگرو، سالدو، چوبوت بوده و قله آکونکاگوا 6960 متربلند ترین قله می باشد.

پرچم آرژانتین

سیاست در آرژانتین

رئیس جمهورهم رئیس کشور و هم رئیس دولت بوده، و فعالیت وی توسط نظام چند حزبی جمع گرا تکمیل می‌شودچون چارچوب سیاسی آرژانتین یک جمهوری فدرالتوام با نمایندگان مردمی دموکراتیک پارلمانی است . قانون اساسی ۱۸۵۳ آرژانتین تفکیک قوا را به صورت شاخه‌های مجریه، مقننه، و قضایی در سطح ملی و ایالتی اعمال نموده‌است. قوه مجريه قوه مجریه در اختیار رئیس جمهور و کابینه اش قرار دارد. رئیس جمهور و معاون وی بطور مستقیم برای یک دوره ۴ ساله انتخاب می‌شوند، که به دو دوره متوالی محدود شده‌است، و کابینه از سوی رئیس جمهور منصوب می‌گردند. قوه قانونگذاری قوه مقننه در اختیار دو مجلس کنگره ملی یا (" کنگره ملی آرژانتین| کنگره ناسیونال") بوده که شامل یک سنا "سنادو" با ۷۲ کرسی، و مجمع نمایندگان ("کامرا د دیپوتادوس") متشکل از ۲۵۷ عضو می‌باشد. سناتورهابرای دوره ۶ ساله انتخاب می‌شوند با توجه به این که یک سوم آنها برای انتخابات مجدد در هر ۲ سال باقی می‌مانند. اعضای مجمع نمایندگان بطور مستقیم برای یک دوره ۴ ساله از طریق یک سیستم نمایندگی تناسبی انتخاب می‌شوند که نیمی از اعضاء مجلس پایین دست برای مدت ۲ سال برگزیده می‌شوند. یک سوم نامزدهای ارائه شده از سوی هر حزب باید زنان باشند. قوه قضایيه قوه قضائیه از قوای مجریه و مقنه مستقل است. دادگاه عالی عدالت آرژانتین دارای ۹ عضو است که از سوی رئیس جمهور با مشورت با سنا منصوب می‌شوند. باقی قضات از سوی مجمع دادستانی کشور منصوب می‌شوند.

تاریخ در آرژانتین

سرخ‌پوستان بومی آرژانتین از جمعیت کم و پراکنده‌ای برخوردار بودند تا زمان ورود اروپائیان جمعیت آنان رو به افزایش رفت .اما جمعیت آن مجددا رو به کاهش رفت به دلیل خشکسالی شدیدی در دوره ۴ تا ۲ هزار سال پیش از میلاد منطقه کنونی آرژانتین شد و بسیاری از مناطق داخلی و کوهپایه‌ای آن خالی از سکنه ماند . در سال ۱۸۵۳ با تصویب قانون اساسی جدید، این کشور موسوم به " جمهوری آرژانتین " گردید. از آنجا که استانهای کشور آرژانتین دارای استقلال عمل فراوان بودند تا سال ۱۸۶۰ دولت مرکزی آن، قدرت چندانی نداشت. در سال ۱۸۷۹ نیز با تصرف سرزمینهای جنوبی موسوم به پاتاگونیا آرژانتین در حدود فعلی خود قرار گرفت و جمهوری آرژانتین فعلی تکوین یافت.


دین و مذهب در آرژانتین

د ر آرژانتین تمامی ادیان کاملا راحت برای انتخاب دین و نیز اجرای آن زندگی می کنند .در این کشور حدود ۸۰ درصد مسیحی کاتولیک، ۷ درصد بی دین، ۱۰ درصد پروتستان انجیلی، ۱.۲ درصد از فرقه شاهدان یهوه، ۰.۹ درصد مورمون، ۱ درصد مسلمان و ۰.۲ درصد یهودی زندگی می‌کنند

تقصیمات کشوری در آرژانتین

آرژانتین کشوری با حکومت ، جمهوری فدرال مرکب از ۲۳ استان و یک ناحیه پایتخت به نام بوئنوس آیرس می باشد.تا قبل از انتخابات عمومی فرمانداری ها و نمایندگان مجلس ملی و استانی در سال ۱۹۹۱ میلادی ،تعداد استان های این کشور را ۲۲ ایالت ذکر می کردند.اما با استان شدن تیرا دل فوئگو در منتهی الیه جنوبی این کشور و امکان انتخاب فرماندار و نمایندگان مجزا در این منطقه،تعداد استانها به ۲۳ استان افزایش یافت.

اقتصاد در آرژانتین

آرژانتین به سرزمین نقره ها معروف استاز دیرباز به دلیل داشتن معادن بسیار یک از دلایل وهاجرت به این کشور بود. و نیزاز عمده ترین تولیدکنندگان گوشت گاو وگوسفند، پشم، گندم و در جهان است. در ناحیه پامپاس غلات تولید میشود، در حالی که میوه و انگور از محصولات مهم شمال غرب کشور به حساب میآید.بیش از نیمی از مساحت آرژانتین را مراتع تشکیل میدهد که در ناحیه پامپاس گاو گوشتی و در پاتاگونی گوسفند پرورش مییابد . با وجود این صنایع تولید ی شامل مواد شیمیایی، فولاد, سیمان، کاغذ، خمیر کاغذ، منسوجات هم اکنون بزرگترین سهم را در اقتصاد داراست. منابع تامین انرژی عمدتا ذغال سنگ‌، نیروگاههای اتمی و نیروگاههای آبی تشکیل میدهند.این کشور از نظر منابع طبیعی من جمله نفت، گاز طبیعی، سنگ آهن و فلزات کمیاب غنی است و امکان بالقوه زیادی برای تولید نیروی هیدروالکتریک دارد.

ارتش و نظام در آرژانتین

رئیس کل قوای نظامی کشور آرژانتین ، رئیس جمهور اين كشوراست، و ارتش آن تحت نظارت وزارت دفاع قرار دارد.سن مجاز برای خدمت وظیفه سربازی ۱۸ سال است؛ در این کشور خدمت وظیفه اجباری نبوده و در صورت انتخاب خودشان و ورود به خدمت سربازی دولت ماهانه برای آنان در نظر گرفته است . ارتش مرکب از نیروی زمینی، نیروی دریایی، و نیروی هوایی می‌باشد. مناطق آبی آرژانتین توسط یک وزارت خانه جداگانه (وزارت کشور) کنترل می‌شود که به وسیله اداره دریانوردی أين كشور محافظت می‌شود، و مرزهای زمینی به وسیله ژاندارمری کشور پاسداری می‌گردد؛ اما هر دو شاخه مزبور تحت نظارت وزارت دفاع قرار گرفته‌اند. آنها عمدتاً به امر گشت زنی علیه جنایت سازمان یافته، قاچاق مواد مخدر، و نیز عملیاتهای نجات شهروندان در هنگام اضطراری می‌پردازند.

قوم و نژاد در آرژانتین

نژاد مردم اين كشور ٥٠درصد اسپانيايي و ٢٥ درصد سرخپوست و ٢٠ درصد مهاجر پاراگوئه اي و ٥ درصد سفيد پوست بومي میباشد

گردشگری و سفر در آرژانتین

آرژانتی ها برای مسافرت كشورهاي اروپايي و همچنين برخي از نواحي كشور آمريكا را برای سفر انتخاب ميكنند.

تحصیل در آرژانتین

آرژانتین دارای ۳۵ دانشگاه دولتی در کنار تعدادی دانشگاه خصوصی فعال است ، چون در حوضه فناوري و علم از كشورهاي پيشرو نسبت به سایر کشور ها فعال بوده است .دانشگاه بوئنوس آیرس،دانشگاه ملی کوردوبا،دانشگاه ملی لاپلاتا،دانشگاه صنعتی ملی،و دانشگاه ملی کویو(مندوسا)از مهم ترین دانشگاه های این کشور هستند.حضور دانشجویان آرژانتینی در این دانشگاه ها بالاتر از سطح استانداردهای جهانی است. دانشگاه هاي هنر اين كشور در زمينه فيلم سازي و تئاتر زبانزد خاص و عام است. شاخص تحصيل در اين كشور بسيار در سطح بالایی می باشد و هر ساله فارغ التحصيلان بسياري به جامعه علم دنيا مي افزايد . لوئيس بونوئل از نويسندگان شهير دنيا يكي از بيشمار فرهيخته اين كشور ميباشد.

فرهنگ در آرژانتین

کشور آرژانتین کشوری با سنبل طلائی ، رومان کاتولیک به عنوان دین رسمی آن می باشد. به طوری که ۹۲% مردم این کشور پیرو این مذهب بوده و فقط۲% آن پروتستان می باشندو نیز ادیان دیگری در بین جمعیت این کشور به نام ۲%یهودیان و ۴% مابقی را طرفداران ادیان و مذاهب دیگر از جمله مسلمانان در کنار هم زندگی میکنند..البته لازم به یادآوری است که مطابق آخرین سرشماری های انجام شده کمتر از ۲۰%جمعیت این کشور مقید به مذهب هستند.این کشور هم مانند اکثر کشور ها ، طبق قانون فعالیت مذهبی برای کلیه ادیان و مذاهب در آرژانتین آزاد است و هیچگونه محدودیتی ندارد.گفته شده که تعداد مسلمانان آرژانتین حدود ۶۰۰ هزار نفر است.پس از پیروزی انقلاب اسلامی،جمهوری اسلامی ایران بنا به رسالت خود در حمایت از مسلمانان جهان و ایجاد تسهیلات بیشتر در امور مذهبی و فرایض دینی مسلمانان این کشور اقدام به احداث مسجدی تحت عنوان”مسجد التوحید” در شهر بوئنوس آیرس نموده که به انضمام مسجد دیگری در مقیاس کوچکتر در شهر توکومان به فعالیت اشتغال دارد.

گردشگری و توریست در آرژانتین

مکان های تاریخی و علمی کشور آرژانتین با آداب و سنن دیرینه خود هر ساله توریست های بسیاری را وسوسه دیدن آن میکند که به اختصار برای شما توضیح می دهیم تا شما را با آن آشنا کنیم : شهر بوئنوس آیرس در سال ۱۵۳۶ توسط اسپانیایی ها کشف و به خاطر وجودش در کناررود خانه La Plata که یکی از طولانی ترین رود خانه های آمریکای جنوبی است . در سال ۱۵۵۶ افراد مختلف از تمام جهان و یا نژاد های مختلف به این شهر مهاجرت کردند و در حال حاضر بسیاری از خانه های قدیمی باز سازی شده و خانه های زیادی در منطقه Santelmo که تحت نفوذ اروپائیان بوده در این منطقه دیده میشود و ادامه شهر سازی تا مرکز شهر Metropolitan بوئنوس آیرس ادامه دارد و شب و روز زنده و فعال هستند. برج Obelisco در مرکز شهر یک بنای تاریخی و برج بنام Obelisco در یکی از میدانهای شهر وجود دارد که تمام خیابانهای شهر به آن متصل می گردد. و در آن تئاتر Colone وجود دارد که از نظر بنا و بزرگی یکی از ساختمانهای معروف دنیا است این تئاتراز نظر معماری از زمان یونان باستان و ایتالیا و فرانسه پیروی میکند و میدان Mayo که اندازه خودش قدمت دارد یکی از میدانهای مهم ، باصفا و پر رفت و آمد شهر است و این میدان احاطه شده است با کاخ ریاست جمهوری Casa Rosada و Cabilido که کلیسای قدیمی است و کاتدرال شهر بوئنوس آیرس که مرکز کاتولیک های شهر است .و منطقه با صفای Recolersa که یک منطقه قدیمی و با صفا است احاطه شده است با هتل های قدیمی و قهوه خانه های سنتی و خانه های هنر . همچنین دراین ناحیه خانه Evita Peron که مرکز توریستی است وجود دارد. شهر بوئنوس آیرس از شهرهای آرژانتین مخصوصا” بوئنوس آیرس توریستهای زیادی را از دور دنیا برای مسافرت به مکانهای توریستی آرژانتین می آیند . و این کشور مکان مناسبی برای ورزشهای آبی ،Gulf، قایق سواری و دیگر تفریحات سالم است. در شمال کشور ، کشورهای بولیوی ، پاراگوئه و برزیل وجود دارد و در شمال این کشور آبشار بزرگ Iguasu که بین سه کشور برزیل ، آرژانتین ، وپاراگوئه است و از ۲۳۰ آبشار کوچک و بزرگ تشکیل شده و در یک منطقه ای در حدود ۲۵ کیلومتر گسترده شده است و بزرگترین دهانه آن که گلوگاه شیطان نامیده میشود و از همه زیبا تر است . این آبشار در داخل پارک Iguaso قرار دارد و انواع مختلف حیوانات و جنگلهای زیبا در آن وجود دارد که پارک جنگلی در Icm60 از شهر Posada در استان Misiones قرار دارد .درشمال منطقه Kebrada و Jujy قرار دارد و یکی از زیباترین مناطق طبیعی مثل دره ها کوهها و بنا های تاریخی که دردوران اسپانیائی ها ساخته شده که حکایت از دوران قدیمی میکند دراطراف شهر های Jujy و Salta که یا کاخهای قدیمی و صنایع دستی متنوع است قرار دارد. رشته کوه Andes در نزدیک رشته کوه Andes کوه ها و تپه های زیبا و بزرگ وجود دارد که روزی تمدن بزرگ سرخپوستان بود و علائمی مثل حکاکی و سنگ نوشته های قدیمی از هنر و تمدن چند هزار ساله قبل از میلاد این منطقه حکایت میکند و در نزدیک آن دره ای به نام شبه قمر ها که شبیه ماه های کوچک ، شامل سنگ های طبیعی ، بصورتهای مختلف بوجود آمده که قدمت آن به چند میلیون سال بر میگردد. و بزرگترین قله رشته کوه Andes در نزدیک شهر Mendosa که در حدود ۷۵۰۰متر بالاتر از سطح دریا ست و یکی از بزرگترین قله های قاره آمریکا است قرار دارد. استان Sanluis شهر و استان Sanluis که در شرق این کشور که یکی از زیبا ترین مرکز تاریخی و طبیعی است قرار دارد. استان Cordoba و از آنجا که به طرف استان و Cordoba در شرق است میروید که آب و هوای تقریبا صحرایی ولی مناطق زیبای طبیعی برای کوه نوردان و صحرا نوردان دارد. شهر Cordoba یکی از شهر های زیبا با معماری زمان Colonial و ساختمانهای بلند تاریخی که بسیاری در قرن ۱۷ ساخته شده است . استان Patagonia در جنوب است و شامل کوهها و دریاچه های بزرگ و رودهای طولانی و زیبا و رشته کوه Andes در شرق این استان قرار دارد.همچنین استان Rionegro در این ناحیه قرار دارد . اقیانوس اطلس در جنوب میباشد و یک محیط زیبا و بزرگ و محیط زیست تعداد زیادی از گونه های مختلف نهنگ و حیوانات دریایی می باشد. خلیج Valdes هر ساله هزاران نهنگ از سراسر دنیا برای زاد و ولد می آیند. و در جنوب کوههای بزرگ یخی توسط توریست های دور دنیا مورد بازدید قرار میگیرند . شهر Osuaya جنوبی ترین شهر آرژانتین و نزدیک به قطب جنوب و منطقه زیبا و بزرگ Antartida قرار دارد.

جاذبه های گردشگری

بیشتر
اطلاعات جانبی کشور آرژانتین

جمعیت آرژانتین


41,090,000

کد کشور آرژانتین


54

زبان اصلی آرژانتین


Spanish

منطقه زمانی آرژانتین


-4

حکومت آرژانتین


جمهوری فدرال

واحدپولی آرژانتین


Peso

سمت رانندگی آرژانتین


راست

ولتاژبرق آرژانتین


110

مساحت آرژانتین


2780400

پسوند اینترنتی آرژانتین


Ar

تعداد استانهای آرژانتین


34

تعداد شهرهای آرژانتین


421

تعداد هتل های آرژانتین


10258

تعداد جاذبه های آرژانتین


0

پایتخت آرژانتین


بنس ایرس

استانها و شهرهای کشور آرژانتین

آمغینو

آتالایا

آزکناگا

باهیا بلانکا

بالکارس

بالنیریو کلارمک

بالنیریو مار آز

بارریو سان پاتر

بلا ویستا

بناویدز

بریسو

براگادو

براندسن

بنس ایرس

کامپانا

کانینگ

کانلاس

کاپیلا دل سنر

کاپیتان سارمینت

کاره

کاریلو

کارمن دی آرکو

چاکابوکو

چاسماس

چیویلکی

کلنیا چاپادمالا

کرنل سارز

کستا دل است

داگگان

ال درادو

استبان اچورریا

ازیزا

گاردی

جنرال ماداریاگا

جنرال پاچکو

جنرال ردریگز

گرنیکا

جانین

لا کستا پارتیدو

لا لاسیلا

لا پلاتا

لا ریکا

لاس فلرس

لبس

لماس دی زامرا

لاجان

مانل ج. کبو

مار دی آجو

مار دی کبو

مار دی لاس پامپ

مار دی اوستند

مار دل پلاتا

مار دل سار

مارتینز

میرامار

منت هرموزو

مرنو

ناواررو

نکچی

نو دی جالیو

اولاوارریا

اولیوس

اوپن دور

اوستند

پابلو آکستا

پهاجو

پرگامینو

پیلار

پینامار

پانتا آلتا

ککن

رامالو

سان آندرس دی گی

سان آنتنیو دی آ

سان برناردو

سان فرناندو

سان یزیدرو

سان میگل دل منت

سان نیکلاس دی ل

سان پدرو

سان ویسنت

سانتا کلارا دل

سانتا کلما

سیررا دی لا ونت

سیررا دی لس پاد

تاندیل

ترماس دی کاره

تیگر

ترتاگایتاس

ترنک لآکن

یوریبلارری

والریا دل مار

وارلا

ویسنت لپز

ویلا ال کاسیک

ویلا گیزل

زارات