ورود عضویت

کشور اسپانیا را بهتر بشناسید

کشوری با سمبل خرس در کنار مادری به نام ونو به نام اسپانیا در شبه جزیره ایبری واقع در جنوب غربی اروپا واقع شده است.این کشور در جنوب غربی اروپا بوده و نام رسمی آن پادشاهی اسپانیا و پایتخت آن، مادرید می باشد.این کشور از جنوب و شرق به دریای مدیترانه و از جنوب غرب و غرب به اقیانوس اطلس و از شمال به دریای کانتابریا محدود است. جزیره های بسیاری در این سرزمین به چشم میخورد که شامل قسمت اعظم شبه‌جزیره ایبری، جزایر بالئارس، جزایر قناری، شهرهای سبته (Ceuta) و ملیله (Melilla) در شمال قارهٔ آفریقا و برخی جزایر دیگر واقع در مقابل سواحل این قاره و خود شبه‌جزیره‌ می باشد. جزایر بالئار در دریای مدیترانه و قناری در اقیانوس اطلس و در غرب آفریقا نیز بخشی از خاک اسپانیا را تشکیل می‌دهند. دو منطقه خودمختار به نام شهرهای سوتا و ملیا در شمال مراکش که به این عنوان اداره می‌شوند نیز بخشی از خاک سرزمینی اسپانیا محسوب می‌شوند. از غرب اسپانیا با پرتغال ، از شمال با فرانسه و آندورا از جنوب نیز با جبل‌الطارق که به سرزمین‌های فرا مرزی بریتانیا تعلق دارد، هم مرز است. بزرگترین کشور شبه جزیره ایبری ،اسپانیا با 504،782 کیلومتر مربع می باشد. پرتغال و آندورا دیگر کشور‌های تشکیل دهنده شبه جزیره ایبری هستند.اسپانیا همچنین پس از فرانسه دومین و بزرگترین کشور غرب اروپا محسوب می‌شود.

تصاویر کشور اسپانیا

عکس کشوراسپانیا, عکس اسپانیا
عکس کشوراسپانیا, عکس اسپانیا
عکس کشوراسپانیا, عکس اسپانیا
عکس کشوراسپانیا, عکس اسپانیا

آب و هوا در اسپانیا

بر اساس ویژگی‌های جغرافیایی سه اقلیم در اسپانیا وجود دارد: اقلیم مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و خشک. بر طبق رده‌بندی اقلیمی کوپن در صورت از این نوع اقلیم بر ایبریا حکمفرماست: Csa و Csb. اقلیم نیمه‌خشک که در ربع جنوب‌شرقی کشور به ویِژه در منطقه مورسیا و در دره ایبرو وجود دارد و برخلاف اقلیم مدیترانه‌ای فصل خشک پس از زمستان نیز ادامه دارد. اقلیم اقیانوسی در شمال اسپانیا به ویژه در منطقه استان باسک، آستوریاس، کانتابریا و بخشی از گالیسیا حکمفرماست. برخلاف اقلیم مدیترانه‌ای در اقلیم اقیانوسی دما در زمستان و تابستان تحت تأثیر اقیانوس تغییر می‌کند و هیچ فصل خشکی وجود ندارد. افزون بر این اقلیم‌های اصلی زیر اقلیم‌های دیگری نیز وجود دارد مانند اقلیم آلپی در پیرنه و سییرا نوادا و اقلیم نیمه‌گرمسیری در جزایر قناری.


موقعیت جغرافیایی در اسپانیا

این کشور در جنوب غربی اروپا واقع شده که از نظر جغرافیایی بخش وسیعی از شبه جزیره ایبری را در برگرفته است. فلات مرکزی اسپانیا، توسط رشته کوههای حاشیه ای احاطه شده و آب و هوا، بر حسب ارتفاع و فاصله از اقیانوس اطلس و دریای مدیترانه متغیر است. اما می توان گفت که اکثر بخش های کشور، دارای آب وهوای مدیترانه ای می باشند

پرچم اسپانیا

سیاست در اسپانیا

نظام سیاسی اسپانیا مشروطه سلطنتی از نوع دموکراتیک و پارلمانی است.جهان این کشور دارای دو پارلمان است که یکی از آن‌ها مجلس قانونگذاری موسوم به مجلس نمایندگان با 350 عضو است که نمایندگان آن برای یک دوره چهار ساله با رای مستقیم مردم انتخاب می‌شوند.

تاریخ در اسپانیا

یکی از کشورهای تاریخی بسیار کهن و قدیمی در دنیا ،اسپانیا می باشد که اعصار پیش از تاریخ را نیز در برمی‌گیرد. اسپانیای تحت تصرف امپراطوری روم نیز از مهمترین مناطق امپراطوری محسوب می‌شد.الحمرا درگرانادا، یادگار دوران حاکمیت مسلمانان در اسپانیا ، از مجموعه بناهای تاریخی معروف اسپانیا می باشد . حال شما را با تاریخی از پیدایش این کشور در زیر آشنا می کنیم : در قرون وسطی اسپانیا تحت تسلط ژرمن‌ها در آمد و چند قرن بعد به طور کامل توسط مسلمانان فتح شد. در سال 1492 دوره حاکمیت مسلمانان در اسپانیا خاتمه یافت و در همین سال کریستف کلمب با استعانت نیروی دریایی اسپانیا قاره آمریکا را کشف کرد. کشف قاره آمریکا مقدمه‌ای شد برای تشکیل امپراطوری اسپانیا و بسط سلطه استعماری در این قاره اسپانیا در سده‌های شانزدهم و هفدهم قدرتمندترین کشور اروپا محسوب می‌شد، اما وقوع جنگ‌های مکرر این کشور را تضعیف کرد. در سال‌های آغازین قرن نوزدهم نیز کشور‌های آمریکای جنوبی موفق شدند طی مبارزات خود از سلطه اسپانیا خارج شوند. در سال‌های میانی قرن بیستم و پس از شکست جمهوری خواهان در جنگ‌های داخلی اسپانیا، ژنرال فرانکو حکومت را در این کشور در دست گرفت و قریب به سه دهه این کشور را مستبدانه اداره کرد.در سال 1986 – 11 سال پس از مرگ فرانکو – اسپانیا به اتحادیه اروپا پیوست و دوران جدیدی از تاریخ این کشور آغاز شد.


دین و مذهب در اسپانیا

با اینکه مسیحیت کاتولیک به مدت طولانی دین اصلی اسپانیا محسوب می شده است اما مذهب کاتولیک تنها مذهبی است که به طور رسمی آموزش داده می‌شود چون در هیچ کشوری قانونی برای تغییر مذهب وجود ندارد و براین اساس مطالعات مرکز پژوهش‌های جامعه‌شناسی اسپانیا ۷۱٪ از مردم این کشور خود را مسیحی کاتولیک معرفی می‌کنند. همچنین ۲۴٪ مردم بی‌دین هستند (۹/۴٪ نیز هیچ اعتقاد به وجود خدا ندارند) و سایر مذاهب نیز ۲/۷٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

تقصیمات کشوری در اسپانیا

این کشوراز ۱۷ بخش خودمختار و دو شهر خودمختار تشکیل شده است که هر دو گروه بالاترین درجه تقسیمات کشوری محسوب می‌شوند. از سوی دیگر کشور اسپانیا به ۵۰ استان نیز تقسیم شده است که به این ترتیب هر کدام از بخش‌های خودمختار خود به یک یا چند استان تقسیم گردیده‌اند. علاوه بر این هر استان به تعدادی شهرستان تقسیم شده است.

اقتصاد در اسپانیا

اسپانیا از طریق کشاورزی و دامداری اونسته در بخش اقتصاد خود را در دنیا مطرح کند که بیش از 15% نیروی کار به کشاورزی اشتغال و به تولید محصولات مهمی برای صادرات عبارتند از: گندم ، جو ، ذرت ، انگور ، زیتون ، چغندر قند ، سیب زمینی مرکبات و کتان عرضه می کنند .مراتع برای دام حدود 20% زمین را در بر دارد. اسپانیا از ذخایر مهم معدنی شامل: زغال سنگ ،اورانیوم ،روی و سنگ آهن نیز برخوردار می باشد. صنایع تولیدی از دهه 1960 توسعه سریعی یافت، و هم اکنون صنایع بزرگی چون وسایل نقلیه موتوری، فلزی ، کشتی سازی، شیمیایی و مهندسی و همچنین تمایل فزایندهای در زمینه ارتباط از راه دور و الکترونیک وجود دارد. توریسم از نظر اقتصادی، برای اسپانیا اهمیت فراوانی دارد،سرمایه گذاران خارجی برای ایجاد صنعت نو تشویق شده اند، ولی میزان بیکاری همچنان بالاست. بانکداری و تجارت مهم است و صنعت توریسم از منابع عمده درآمد ارز خارجی است. حدود 000/000/50 مسافر خارجی در سال از اسپانیا دیدن میکنند و بیشتر در استراحتگاههای ساحل مدیترانه، جزایر بالئار و قناری مستقر میشوند. پس از کشورهای گروه هفت ، اسپانیا بیشترین تولید ناخالص ملی را در جهان دارد.

ارتش و نظام در اسپانیا

شامل نیروی دریایی ،نیروی هوایی، نیروی زمینی و بخشهای کوچکی به نام گارد سلطنتی و گارد شهری که واحدی کارامد در نیروی نظامی آن می باشد ، تشکیل شده است ،که وظیفه پشتیبانی و حفاظت را در این کشور بعهده دارند.

قوم و نژاد در اسپانیا

از اقوام هایی که در این کشور اقامت دارند و میشود گفت که تعداد بسیاز زیادی را هم به خود اختصاص داده ،اقوام کولی می باشد که دراز قرن 16 وارد این کشور شده و تا به الان زندگی میکنندبه طوری که جمعیت آنها به 700000 نفر تخمین زده اند، بعد از آ ن میشود به گروه‌های اقلیتی از مستعمرات سابق به ویژه آمریکای لاتین و آفریقای شمالی و همچنین شمار کمتری از کشورهای آفریقای سیاه در اسپانیا اشاره کرد. همچنین شمار قابل توجهی از مهاجران آسیایی به ویژه مهاجرانی از خاورمیانه، آسیای جنوبی و چین و جمعیتی بزرگی از مهاجران بریتانیایی، آلمانی و فرانسوی در اسپانیا زندگی می‌کنند.

گردشگری و سفر در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

میزان با سوادی: 97% سنین تحصیل اجباری: 6 تا 16 سال. تعداد دانشگاه: 37، شامل یک دانشگاه آزاد و 3 پلی تکنیک همطراز با دانشگاه.

فرهنگ در اسپانیا

از نظر فرهنگی اسپانیا یک کشور غربی است. به خاطر وجود جنبه‌های قدرتمندی از میراث فرهنگی روم در تمام زوایای زندگی اسپانیایی‌ها، اسپانیا کشوری لاتین به حساب می‌آید. با این حال فرهنگی اسپانیایی به خاطر تاریخ و قدمت طولانی این کشور از جنبه‌های گوناگون از هنر گرفته تا کشاورزی تا آشپزی و موسیقی تحت تأثیر دیگر کشورهای اروپایی و کشورهای مدیترانه‌ای بوده است. ۴۴ مکان تاریخی و فرهنگی در اسپانیا در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. اسپانیا از نظر تعداد میراث فرهنگی مورد حمایت یونسکو پس از ایتالیا و چین در رده سوم جهان قرار دارد.[۹۴] ادبیات اسپانیا

گردشگری و توریست در اسپانیا

این صنعت در این کشور از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است چون توانسته در بالا بردن اقتصاد این کشور نقش بسزایی داشته باشد و باعث شده در طول چهار دهه گذشته صنعت گردشگری اسپانیا بسیار پیشرفت کند به طوری که به دومین صنعت گردشگری بزرگ دنیا بدل شده است و در سال ۲۰۰۶ ارزش آن حدود ۴۰ میلیارد یورو برابر با ۵٪ تولید ناخالص داخلی کشور بوده است.امروزه اقلیم، آثار تاریخی و فرهنگی، موقعیت جغرافیایی و امکانات رفاهی اسپانیا باعث شده تا گردشگری به یکی از صنایع اصلی و همچنین منبع درآمد و اشتغال ثابت برای این کشور بدل شود. سازوکار رتبه‌بندی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها در اسپانیا بسیار سختگیرانه‌تر از دیگر کشورهای اروپایی است و به همین دلیل هتل‌های اسپانیایی سطح بالاتر و گرانتر از دیگر کشورهای اروپایی است. قصر سلطنتی(Palacio Real) قصر سلطنتی مادرید،محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا است،همچنین محلی برای جشن ها و مراسم دولتی نیز هست.قصر سلطنتی بین سال های 1738 تا 1755 سخته شد و شاه کالوس سوم در سال 1764 در این مکان اقامت گزید. فرار از گاوهای وحشی پامپلونا،شهری که هر ساله شاهد برگزاری فستیوال سن فرمین از 6 تا 14 جولای است.مراسم جالب و خطرناکی که در این فستیوال برگزار می شود،فرار کردن از حدود 10-12 گاو وحشی رها شده در خیابان های شهر است. لا کونچا(La Concha) لا کونچا یکی از بهترین شهرهای ساحلی،نه تنها در اسپانیا بلکه در اروپاست.گردشگران در این شهر به موج سواری میپردازند و در تفرجگاههای زیبای ساحلی و رستوران های عالی از مناظر زیبای ساحلی لذت میبرند. قنات سگویا(Aqueduct of Segovia) قنات سگویا یکی از بهترین آثار تاریخی حفاظت شده به جا مانده از رومی ها در اسپانیا است.این قنات باستانی که از 24000 بلوک عظیم گرانیت ساخته شده، مسافت 16 کیلومتر آب را از رودخانه فریو به سگویا انتفال میدهد.نکته بسیار قابل توجه اینجاست که با وجود این قدمت هنوز هم در قرن بیستم این قنات آب شهر را تهیه میکند. کوئنکا(Cuenca) شهر کوئنکا واقع شده بین والنسیا و مادرید،یکی از حیرت آورترین نمونه های شهرهای قرون وسطایی است که در قسمت های تند شیب دار کوه ساخته شده است.بسیاری از خانه ها بر لبه ی صخره ساخته و این امر کوئنکا را به یکی از جالب توجه ترین شهرها در اسپانیا بدل کرده است. ایبیزا(Ibiza) ایبیزا یکی از جزایر واقه در دریای مدیترانه در بین سواحل اسپانیا است.این ساحل یکی از پرطرفدارترین سواحل در کل اروپاست.در طول تابستان،جمعیت جزیره دو برابر میشود،پر از دسته های گردشگرانی که برای خوشگذرانی و کلوب ها و رستوران های ساحلی و زیبا به ایبیزا می آیند. ساگرادا فامیلیا(Sagrada Familia) کلیسای ساگرادا فامیلیا،یکی از بزرگترین کلیساهای دوران کاتولیک قرون وسطی در بارسلونا و یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری اسپانیا است.طرح معماری این کلیسا متعلق به "Antoni Gaudí" معمار کاتالان است که 40 سال بر روی این پروژه که تا زمان مرگش که در سال 1926 بودکار کرد. ال اسکوریال(El Escorial) کاخ ال اسکوریال در واقع مرکز سیاسی امپراطوری اسپانیایی در زمان حکومت شاه فیلیپ دوم بوده است.شاه فیلیپ،ژان باتیستا دتولدو"Juan Bautista de Toledo" را به عنوان معمار این پروژه برگزید و او با همراهی شاه فیلیپ کاخ تاریخی ال اسکوریال را که به عنوان مرکز دنیای مسیحیت شناخته شد را طراحی کرد.امروزه از کاخ ال اسکوریال به عنوان صومعه،قصر سلطنتی،موزه و مدرسه استفاده می شود. مسجد کوردوبا(Mezquita of Cordoba) مسجد کوردوبا،بنایی خیره کننده که برای جنگلی از ستون ها و آرک های درون سالن اصلی اش مشهور است.این بنا ابتدا یک معبد رومی بود و سپس تبدل به کلیسا شد و مسجد شد. مسجد الحمرا(Alhambra) قسمتی به عنوان دژ و قسمتی به عنوان قصر با باغی زیبا در درون آن،مسجد الحمرا بنایی است که در جنوب اسپانیا وجود دارد.این بنا در قرن 14 ساخته شد.این بنا اکنون یکی از جذاب ترین و پبازدید ترین مکان ها در اسانیا برای گردشگران است.

اطلاعات جانبی کشور اسپانیا

جمعیت اسپانیا


50,000,000

کد کشور اسپانیا


34

زبان اصلی اسپانیا


Spanish

منطقه زمانی اسپانیا


-6

حکومت اسپانیا


پادشاهی مشروطه

واحدپولی اسپانیا


یورو

سمت رانندگی اسپانیا


راست

ولتاژبرق اسپانیا


220

مساحت اسپانیا


504782

پسوند اینترنتی اسپانیا


es

تعداد استانهای اسپانیا


19

تعداد شهرهای اسپانیا


4101

تعداد هتل های اسپانیا


55960

تعداد جاذبه های اسپانیا


24

پایتخت اسپانیا


مادرید

استانها و شهرهای کشور اسپانیا

آبراسنا

آداماز

آگا آمارگا

آگایلار

آلاجار

آلانیس دی لا سی

آلبلت

آلبکس

آلبانلاس

آلکایدزا

آلکالا دی گادای

آلکالا دی لس گا

آلکالا دی لس گا

آلکالا دل وال

آلکالا لا ریل

آلکاراسجس

آلکآسین

آلکآدت

آلدیر

آلفاکار

آلفارنات

آلفارناتجو

آلگار

آلگارینجو

آلگارربو

آلگاتسین

آلگسیراس

آلگدنالس

آلهاما دی آلمری

آلهاما دی آلمری

آلهاما دی گرانا

آلهآرین دی لا ت

آلهآرین ال گران

آلهندین

آلجاراک

آلماچار

آلمادن

آلمایات آلتو

آلمدینیلا

آلمریا کستا دی

آلمریا - کستا د

آلمدوار دل ریو

آلمدوار دل ریو

آلمجیا

آلمناستر لا ریل

آلمنت

آلمانکار

آلرا

آلزاینا

آلپاندیر

آلپاجاررا دی لا

آنداجار

آنتکرا

آراسنا

آربلیس

آربانیل

آرچز

آرچیدنا

آرکس دی لا فرنت

آرناس

آرناس دل ری

آرجنا

آرمیلا

آرچ

آرریات

آرریو دل اوجانک

آرریو فریو

آرریملینس دی لو

آتاجات

آتارف

آیامنت

آزنالکازار

بانا

بازا

بانس دی لا انسی

باربات

بازا

بیس دی گرانادا

بیس دی سگارا

بدمار

بیرس

بلالکازار

بنادالید

بناهاویس

بناجاراف

بنالآریا

بنالمادنا

بنالاپ کازاس وی

بناماهما

بنامارگوزا

بنامآرل

بنامجی

بناوکاز

بناوجان

بناررابا

برچالس

برجا

بررکال

بزنار

بلالس پار دل کن

بلنیا

برماجس

برنس

برنس

بابین

بارگایلس

بارانچل

کابرا

کادیار

کادیز

کاجار

کالا

کالا دل مرال

کالاهندا

کالتا دی ولز

کاماس

کامبیل

کامپیلس

کانادا دل راباد

کاننا

کانت دی لاس ترر

کانیلاس دی آسیت

کانیلاس دی آلبا

کانجایار

کاپاراسنا

کاراتآناس

کاربنراس

کارکابوی

کارچل

کاردنا

کارمنا

کارراتراکا

کارتاجیما

کارتاما

کارتاما

کارتایا

کازابرمجا

کازارابنلا

کازارس

کاستلار دی لا ف

کاستیل دی کامپس

کاستیلجا دی لا

کاستیلجار

کاستیلو دی لاس

کاستیلو دی لکاب

کاستریل

کاسترو دل ریو

کازالیلا

کازالا دی لا سی

کازرلا

سنس دی لا وگا

سررو ماریانو

ساتا

چاریلا

چآچاینا

چیکلانا دی لا ف

چیکلانا دی سگار

چیلچس

چیپینا

چیت

سیجلا

کگلس دی گادیکس

کوین

کلمنار

کلمرا

کمارس

کمپتا

کنچار

کنیل دی لا فرنت

کنستانتینا

کردبا

کریا دل ریو

کرتلازر

کرتس دی بازا

کرتس دی لا فرنت

کرتس ی گرانا

کرتیجس نوس

کستا دی لا لاز

کستا دل سل

کستا ترپیکال

کتو ریس

کتریس

کستا دی لا پالم

کواس باجاس

کواس دل آلمانزر

کواس دل بسررو

کواس دل کامپو

کالار-وگا

کامبرس دی سان ب

داررو

دیفنتس

دیلار

دنا منسیا

دنا منسیا

دس هرماناس

دس تررس

دارکال

اسیجا

ال آلمیسران

ال آراهال

ال آولانو

ال برگ

ال بسک

ال بارگو

ال کامپیلو دی ر

ال کارپیو

ال سرزو

ال سررو دی آندو

ال چاپاررال

ال کنتادر

ال کرنیل

ال کروو

ال گارربو

ال گاستر

ال هیو

ال مرچ

ال پرتو دی سانت

ال رسیو

ال رمپیدو

ال ترانکو

ال ویزو

انسینازولا

اسپیل

استپا

استپنا

فاسیناس

فندن

فندن

فنلاس

فرنس

فریلا

فنگیرلا

فنسانتا

فنت دی لاس منجا

فنت اوبجانا

فنت واکرس

فنتهریدس

فنتس دی آندالاس

فنتس دی سسنا

گالارزا

گالرا

گارراچا

گآسین

جنالگاسیل

جرگال

جینس

گبانتس

گجار

گر

گراف

گرانادا

گرازالما

گادالکانال

گادیکس

گالچس

گارو

گاررمان

گازامارا

گجار سیررا

گجار-سیررا

گوجار

گایلنا

هرررا

هینجارس

هینجس

هرناچلس

هرنس

هبرو

هلوا

هسار

هتر تاجار

هتر وگا

هتر وگا

هتر-تاجار

هامیلادرو

ایبانز

ایلرا

اینستینسین

ایسلا کانلا

ایسلا کریستینا

ایسلانتیلا

ایستان

ایستان

ایترابو

ایزناجار

ایزنات

جان

جرز دی لا فرنتر

جرز دل مارکازاد

جت

جیمنا دی لا فرن

جیمرا دی لیبار

جدار

جابریک

جاویلس

جازکار

لا آلگابا

لا آنتیلا

لا کالا دی میجا

لا کالاهررا

لا کامپانا

لا کارلتا

لا هررادارا

لا ایرلا

لا ایسلتا دل مر

لا لانتجلا

لا لینی دی لا ک

لا لایزیانا

لا پالما دل کند

لا پبلا دی لس ا

لا رابیتا

لا زابیا

لانجارن

لانتیرا

لارلس

لاریا

لاس آلکابیلاس

لاس کابزاس دی س

لاس کواس

لاس کاناس

لاس گابیاس

لاس اینفانتاس

لاس ناواس دی لا

لاس نگراس

لاس کماداس

لآجار دی آندارا

لبریجا

لپ

لینارس

لینارس دی لا سی

لبراس

لجا

لس آلباریککس

لس بارریس

لس کانس دی مکا

لس کاررینس

لس کررالس

لس انسینارس

لس اسالس

لس گالاردس

لس ناورس

لس پالاسیس ی وی

لس ویلارس

لابرین

لاسنا

لاسنا دل پرتو

لاک

ماچاراویالا

ماچارنادو آلتو

مایرنا دل آلکر

مایرنا دل آلجار

مالاگا

مانچا ریل

مانیلوا

ماربلا

مارچنا

ماریا

مارو

مارتین دی لا جا

مارتین دی لا جا

مارتس

ماتالاساناس

مسینا فندالس

مدینا سیدنیا

مدینا-سیدنیا

ملجیس

ملجیس

ملیلا

منگیبار

میجاس

میجاس کستا

میلر

مکلینجو

مگر

مجاکار

ملینا

مناچیل

مندا

منداجار

منتکرتو

منتفریو

منتجاک

منتجیکار

منتلانو

منتمایر

منتیلا

منترو

مرالدا دی زافای

مریلس

مرن دی لا فرنتر

مرن دی لا فرنتر

متریل

نرجا

نروا

نیگلاس

نیگلاس

نیجار

نوو سانکتی پتری

نوا کارتیا

اوجن

اولیاس

اولیوارس

اولالا دل ریو

اولالا دل ریو

اولورا

اورس

اورسرا

اورگیوا

وزینا

اوتیوار

پادال

پالما دل ریو

پالس دی لا فرنت

پامپانیرا

پاترنا دی ریورا

پآلنکا

پیل دی بسررو

پچاینا

پدررا

پدرو آباد

پلیگرس

پنافلر

پنارریا پبلنوو

پنلیت

پریانا

پیسنا

پیلاس

پینس جنیل

پینس پنت

پیترس

پیزاررا

پنتنس

پرتاگس

پوزاداس

پزو آلکن

پزو آلکن

پزو آمارگو

پزو دی لس فرایل

پزبلانکو

پرادو دل ری

پرادس دی آرمیجو

پریگو دی کردبا

پرانا

پبلو نوو دی گاد

پنت دی جناو

پنت جنیل

پرتو ریل

پاجررا

پالپیت

پانتا یومبریا

پارالنا

کنتار

کازادا

راندا

رستابال

رینکن دی لا ویک

رینکن دی لا ویک

ریفریو

رندا

رکتاس دی مار

رتا

رات

سالارس

سالبرنا

سان فرناندو

سان جوز

سان جوز دی لا ر

سان جوز دل وال

سان جان دل پرتو

سان لایس دی ساب

سان مارتین دل ت

سان نیکلاس دل پ

سان پدرو دی آلک

سان رک

سانلاکار دی بار

سانلاکار لا مای

سانتا کراز (کرد

سانتا النا

سانتا ف

سانتا ماریا دی

سانتا اولالا دل

سانتالا

سانتیاگو دی لا

سایالانگا

سدلا

سگارا دی لا سیر

سرن

سرراتو

ستنیل

سویل

سیررا نوادا

سپالمو

سرباس

ستگراند

تابرناس

تابرنو

تاجارجا

تاریفا

تبا

ترک

تیسار

تسینا

تلکس

ترر دی لا رینا

ترر دل کامپو

ترر دل مار

تررگادیارو

تررملینس

تررپرگیل

تررس

تررس دی آلبانچز

تررکس

ترویسن

تتالان

تزار

یوبدا

یوبریک

یولیلا دل کامپو

یوتررا

والنسینا دی لا

والجاس

والر

والورد دل کامین

وجر دی لا فرنتر

ولز بلانکو

ولز دی بنآدالا

ولز مالاگا

ولز رابیو

ولز-بلانکو

ورا

ویلچس

ویلا دل ریو

ویلاکارریلو

ویلافرانکا دی ک

ویلاهارتا

ویلالنگا دل روز

ویلامارتین

ویلانوا دی آلگا

ویلانوا دی کردب

ویلانوا دی کردب

ویلانوا دی لا ک

ویلانوا دی تاپی

ویلانوا دل آرزب

ویلانوا دل ری

ویلانوا دل روزا

ویلانوا دل تراب

ویلاررابیا

وینلا

ویزنار

یانکرا

زاهارا دی لا سی

زاهارا دی لس آت

زاهرا

زاپاترس

زاهرس

زاجار

زارجنا

آبیزاندا

آداهسا

آگاویوا

آگرو

اینسا

آیزا

آلاگن

آلبارراسین

آلبتا

آلبرگ

آلکالا دی لا سل

آلکالا دی منکای

آلکانیز

آلکریزا

آلفاجارین

آلهاما دی آراگن

آلیاگا

آلپاز

آلزا

آلمازرر

آلمنار

آلبراس

آلکزار

آلزا

آندررا

آنینن

آنن

آراگاس دل سلانو

آراندا دی منکای

آرن

آتکا

آیرب

آزانای

بالبار

باندالیس

بارباسترو

بسیت

بلسیرر

بنابارر

بناسک

برگ

بررکو

بزاس

بیرگ

بیساس

بیجسا

بیزاارری

بلتانا

بنانسا

برجا

برنچالس

برتو

بابال

برا

باجارالز

بارباگنا

کادرت

کالاسیت

کالامچا

کالاندا

کالاتایاد

کالاتراو

کامارنا دی لا س

کامپو

کانفرانک

کانتاویجا

کاریننا

کازتاس

کاسپ

کاستانزا

کاستجن دی لاس آ

کاستجن دی سس

کاستجن دل پنت

کاستلت

کاستلسراس

کاستیلو دی جاکا

کاستیگالو

کاستیلازلو

سرلرا

چیبلوکو

کدو

کلانگو

کنسیلیو

کرتاس

کارت دی هروا

دارکا

دنای

اجی دی لس کابال

اجالو

ال گرادو

ال پیو دی آراگا

ال پیو دی جاکا

اریست

اسالنا

اساریلا

اسارریلا

اسپندلاس

استادا

استادیلا

فاین

فیسال

فنز

فرکات

فرمیچ آلتو

فرمیگال

فرتانت

فراگا

فندتدس

فنتس دی ابرو

فنتس دی رابیلس

فنتسپالدا

گالکانتا

گالار

گارگالو

گاوین

گی دی آلبارراسی

جرب

گیستاین

گتر

گرانن

گرآس

گریزل

گادالاویار

گاازو

گادار

هچو

هسپیتال دی تلا

هرتا دی ورو

هسا

یزین

جابالیاس

جابیرر

جاکا

جارابا

جارک دی لا وال

جوزا

لا آلمانیا دی د

لا کانادا دی ور

لا فرتانادا

لا فرسندا

لا ایگلزولا دل

لا ماتا دی لس ا

لا ملا

لا پبلا دی آلفی

لا پبلا دی کاست

لا پبلا دی ردا

لا ویرجن دی لا

لابوردا

لاناجا

لانازا

لاررس

لاس آلمانیاس دی

لاس کرلاس

لاسارر

لاسپآلس

لاسپانا

لسینا

لسیننا

لیگرر دی سینکا

لینارس دی مرا

لیناس دی برتو

لورر

لس سرزس

لس فایس

لس ملینس

لازیا

مالن

مکایننزا

میرامبل

منریو

منتیگادو دل کاس

منزن

مریلو دی تو

مساردن

مسکرلا

مانبرگا

ماریلو دی لینا

ناواررت دل ریو

ناوازا

نرین

نگرلاس

نوالاس

ننو

نوالس

اولبا

اولسن

اورس

اوریهلا دل ترمد

وزرا دی ابرو

پانتیکوزا

پدرلا

پنارریا دی تاست

پرالجس

پرالتا دی لا سا

پراررا

پیدرافیتا دی جا

پینسک

پیرینو آراگنس

پلان

پنت دی لا رینا

پایمرنو

کاینتو

رادیکرو

رافالس

ردلار

ریلا

رابیلس دی مرا

سابینانیگو

ساهان

سالیناس دی بیلس

سالیناس دی سین

سالنت دی گالگو

سان جان دی لا پ

سان مارتین دی ل

سان ماتو دی گال

سان ماتو دی گال

ساندینیس

سانتا کراز دی ل

سانتا کراز دی م

سانتا انگراسیا

سانتا یولالیا د

سانتا یولالیا ل

سانتا لیسترا ی

سانترنس

ساریننا

ساررین

سارویز

ساستاگو

سدیلس

سنگ

سزو

سیست

سیتامو

سیرزا

تاماریت دی لیتر

تارازنا

تارازنا دی آراگ

تاردینتا

تآست

تررینت

ترل

تیررانتنا

ترلا

ترنس

تررالبا دی آراگ

ترر دل کمپت

تررس دی آلباررا

تررس دی بررلن

تراماکاستیلا

تراماکاستیلا دی

یونکاستیلو

یورری دی گان

یوتبو

یوتریلاس

والبنا

والدکنکا

والدلینارس

والدرربرس

والجانکرا

والمل

ورا دی منکایو

ویلاس دل تاربن

ویلافرانکا دی ا

ویلالانگا

ویلانوا

ویلانا

ویلانوا دی گالگ

ویلانوا دل ربلا

ویلارریا دی لس

ویلل

یبرا دی بازا

ییزرو

زاراگزا

زرا

آمیوا

آرانسدو

آردینس

آرناس دی کابرال

آرگرو

آررینداس

آویلس

بالتا

باناگس

باررس

باررو دی لانس

بارزانا

بلنو

بلمنت دی میراند

بردیا دی کابرال

ببیا د'ارریبا

باسیدا

کابرالس

کاداودو

کامانگو

کامارا

کامپیلو

کامپیلس

کامپو دی کازو

کامانو

کاندامین

کاندامو

کانداس

کانگاس دی اونیس

کانگاس دل نارسا

کارابانو

کاراویا

کاردو

کاردس

کاررنا کابرالس

کاررنو

کارتاویو

کاستاندیلو

کاستریلن

کاسترپل

کازانس

سکس

سنرا

سرسدا

سرورا

کفینو

کلانزو

کلمبرس

کلانگا

کلانگا لاسس

کرنلانا

کرورا دی آستاری

کتاریلا

کوادنگا

کادیلرو

ک

دگانا

دوا

ال کارمن

ال فرانکو

فلچوزا

فیگاردو

فندوگاس

گامنو دی کانگاس

گارانا دی پریا

جنستوزو

گیجن

گزن

گرادو

گراندا

گرانداس دی سالی

گا

گایماران

جانکو

لا بربلا

لا کانگا

لا کاریداد

لا کرتینا

لا فرانکا ریباد

لا گلتا

لا ایسلا

لا پارایا

لا پردا

لا پلازا

لاگو

لانگرو

لاس کالداس

لاسترس

لیباردن

لامس دی پاررس

لانانزانس

لانرا

لانس

لنین

لس آرنالس

لانکو

لارکا

لاگنس

مانجیا

مستاس

مستاس دی کن

میرس

منن

مارس دی نالن

ناوا

ناوس

ناویا

نمبرو

نیمبرو

نرنا

نریگا

نوا دی لانس

اوبایا

اولس

اونیس

اوتار

اوویدو

اووینانا

پاجارس

پناملرا آلتا

پنانس

پندیلا

پرلرا

پیلنا

پینرس

پلا دی لاویانا

پلا دی لنا

پلا دی سیرو

پلا دی سمیدو

پنگا

پو دی لانس

پراویا

پروزا

پراویا

پرتاس

کاینتانا

ریبادیزلا

ریوزا

ریوزکو

رمیلو

رزاگاس

سالاس

سالیناس

ساما دی گرادو

سامس

سان کسم

سان رمان

سان رک دل آسبال

سان تیرسو دی آب

سانتا یولالیا د

سانتا ماریا دل

سانتا مارینا

سانتالانو

سلریو

سیرو

سمادو مارس

ستو دی آگس

ستو دی کانگاس

ستو دی لا انسرت

ستو دی لاینا

ستو دل بارکو

سالیرو

تاپیا دی کازاری

تاراماندی

تلدو

تورگا

تینو

ترازو

تراسلاکراز

ترسگرانداس

تایلا

والدس

وال دی لاگو

وگادو

ویدیاگو

ویلا دی سیرو

ویلاپدر

ویلار

ویلاویسیوزا

ویلاین

آلایر

آلکادیا

آلگایدا

آندراتکس

آریانی

آرتا

باهیا دی سانت آ

بانیالبافار

بینیبنا

بینیزالم

باجر

کالا بنا

کالا د اور

کالا دی سانت وی

کالا ان بلانس

کالا ان فرکات

کالا فرررا

کالا فیگرا

کالا گالدانا

کالا لنیا

کالا میلر

کالا مارادا

کالا پی

کالا راتجادا

کالا رمانتیکا

کالا سان ویسنت

کالا سانتاندریا

کالا ساونا

کالا سرنا

کالا تاریدا

کالا'ن بسچ

کامپس دل پرتو

کان پاستیلا

کان پیکافرت

کانیامل

کاپدپرا

کاز کنکس

سیادادلا

سیاتادلا

کلنیا سانت جردی

کنسل

کستا د ان بلانس

دیا

ال آرنال

ال پیلار دی لا

اس کالو

اس کانا

اس کاستل

اس مرکادال

اس میگجرن گران

اسپرلس

استلنچس

فلانیتکس

فررریاس

فرمنترا

فرنالاتکس

فرنلس

گالیلی

ایبیزا

ایسلندسس سارگان

لا ساوینا

لرت دی ویستا آل

لابی

لاک

لاچماجر

ماگالاف

ماجرکا

ماناکر

مارراتکسی

منرکا

منتایری

مساری

مارو

نا ماکارت

نا زامنا

پاگرا

پگرا

پترا

پلایا دی مارو

پلایا دی پالما

پلایا د'ن بسا

پلایا اس فیگرال

پرررس

پرت د آلکادیا

پرت د'اددایا

پرت دی پلنکا

پرتالس نوس

پرتیناتکس

پرتو کریستو

پرتپترو

پرتو کلم

پرتو دی آندراتک

پرتو دی سلر

پانتا پریما

رکا لیزا

سا کما

سا پبلا

سان آنتنیو دی پ

سان کارلس

سان فرران دی سس

سانت آنتنی دی پ

سانت کلیمنت

سانت الم

سانت جون دی لاب

سانت جوزپ

سانت جوزپ دی سا

سانت لرنک دس کا

سانت لایس

سانتا یولالیا د

سانتا مارگاریتا

سانتا ماریا دل

سانتا پنسا

سلوا

سس پایسس

سس سالینس

سینو

سن بو

سن کارریو

سن ماسیا

سن سرورا

سن زریگر

تالامانکا

والدمسا

ویلافرانکا دی ب

ایا

ایزارنازابال

آجانگیز

آلنستگی

آمربیتا-تکسانو

آمارریو

آنداین

آنزالا

آراکالدو

آریتزا

آرچاوالتا

آرگمانیز

آررازات

آرریگرریاگا

آرتزنتالس

آرتزینیگا

آستازا

آستیگارراگا

آزکویتیا

آزپیتیا

باکیو

بالمازدا

بارریکا

بازااری

بازاین

بیزاما

براستگای

برگارا

برمو

برندو

بیدگویان

بیلباو

بیلباو ویزکایا

بودا

باجاندا

باستاریا

کامپا

دبا

دارانگو

یبار

السیگو

الگتا

الگویبار

الرریو

اراندیو گویکو

ارما

ارما

اررنتریا

اررزیل

اتکسبارریا

گالداکاو

گارای

گآتگیز دی آرتیگ

گازتلا

جرنیکا

گتاریا

گتکسو

گپگی

گردکسلا

گنس

گرنیکا ی لانو

گرریکا

هرنانی

هندارریبیا

هتو آباجو

ایبارگارن

ایباررانگلا

ایگرر

ایران

ایتزیار

لا پبلا دی آرگا

لا پبلا دی آرگا

لاباستیدا

لاگاردیا

لانتارن

لاپبلا دی لابار

لاررابتزا

لازارت

لگاتیانو

لینتز گاتزاگا

لکیتیو

لرماندا

لزاما

لزو

لدیو

لویا

مالابیا

ماتارانا

مناگارای

مناکا

مندارو

مندکسا

مندراگن

مرگا

مانداکا

مانجیا

مارگایا

مارتا

ماسکیز

ماتریکا

ماکسیکا

اولابرریا

اولابرریا

اولاتا

اونات

اوریو

اورتلا

پلنتزیا

کجانا

رنتریا

سالینیلاس دی با

سامانیگو

سان سباستیان

سانتا کلما

سستاو

سپلانا

سپرتا

تلوزا

تراپاگاران

تروینو

یوریگویتی

یورنیتا

وزوربیل

وال دی کاررانزا

وال دی ویلاورد

ویلابنا

ویلابونا دی آلا

ویلانوا

ویتریا

ویتریا گاستیز

زالدیبیا

زالا

زامادیو

زارآتز

زیناری

زستو

زامارراگا

زامارراگا

آکانتیلادو دی ل

آگالو

آلاجرو

آنتیگا

آریکو

آرنا

آررسیف

آرریتا

بتانکاریا

برنا آلتا

برنا باجا

کاناری ایسلندس

چارکو دل پالو

کستا کالما

کستا تگایز

ال گلفو

ال هیررو

ال مدانو

ال پازو

ال پینیلو

فاتاگا

فیرگاس

فنکالینت دی لا

فرتونتارا

گالدار

گاراچیکو

گارافیا

گران کاناریا

گران تاراجال

گرانادیلا دی آب

گاتیزا

گایمار

گایم

هاریا

هرمیگا

ایکد دی لس وینس

ایسلا دی لا گرا

یزورا

لا ازومادا

لا کالتا ال هیر

لا اسپرانزا

لا گمرا

لا مارتا

لا اورتاوا

لا پالما

لا پلایا کالرا

لا پلایا دی آرگ

لا رستینگا

لا سانتا

لا سانتا (تیناج

لا وگتا

لاجارس

لانزارت

لاس برناس

لانس دی لا کنسپ

لس کریستیانس

لس لانس دی آرید

لس سیلس

ماچر

ماسداچ

ملنارا

مکانال

منتانا آلتا

میا

مزاگا

اورزلا (هاریا)

پارد

پارک هلاندس

پاتالاواکا

پلایا بلانکا

پلایا دی فامارا

پلایا دی سانتیا

پلایا هندا

پلایا جاندیا

پریس دی آبنا

پزو نگرو

پرتو دل کارمن

پرتو دل روزاریو

پرتو ریکو

پانتا ماجرس

سابینوزا

سان آگاستین

سان کریستبال دی

سان جان دی لا ر

سان میگل دی آبن

سان سباستیان دی

سانتا کراز

سانتا کراز دی ل

سانتا کراز دی ت

سانتا ماریا دی

سانتیاگو دل تید

سو

تابایسو

تاکرنت

تاهیچ

تاجاس دی آباجو

تاماداست

تانک

تاو

تازاکرت

تگست

تجدا

تجینا

تلد

تنریف

تتیر

تیاس

تیسامانیتا

تاینج

وال گران ری

والهرموزا

والیزکو

والسکایلو دی گر

ویلافلر

ویلا دی اینجنیو

ویلاورد

یایزا

آبانیلاس

آلسدا

آمپرو

آناز

آنیواس

آرناس دی ایگانا

آرگنس

آریجا

آرنرو

آرردندو

آرریو دی والدیر

آستیلرو

بارسنا دی سیسرو

بارسنا دی سیسرو

بارسنا مایر

بارسناسینس

بارسنیلا

باریو

بارریو

برانگا

برلنا

براناویجا

کابارسنو

کابزن دی لا سال

کابزن دی لیبانا

کابورنیگا

کالکا

کامالنو

کامارگو

کامیجانس

کانتابریا

کارانسجا

کارتس

کاستاندا

کاستاندو

کاسترو یوردیالس

کاستر-اردیالس

سررازو

سیسرا

سیگنزا

سیلریگو دی لیبا

کبرسس

کلیندرس

کمیلاس

کرورا

کسگایا

کاباس

دبرس

ال ریو

ال تجو

الچاس

انترامبازاگاس

اسالانت

اسبدو دی ویلافا

اسپیناما

استرادا

فنتیبر

فراما

فنت دی

گاجانو

گالیزانو

گرمازو

گمس

هلگرا

هرموزا

هررریاس

هز دی آنرو

هزنایو

ایبیو

ایسلا

لا کاوادا

لا کوا

لا گاندارا

لا هرمیدا

لا پنیلا

لامادرید

لانچارس

لانگر

لاردو

لرنس

لینکرس

لیرگانس

لیمپیاس

لردا

لردو

لس کررالس دی بل

لس تجس

ماهنو

مالیانو

مار

ماتینزو

مازاندررو

مازکرراس

منترا

مییزس

مینو

مرترا دی پیلاگس

مانرردرو

ماریداس

نجا

نوالس

اوجدو

پامانس

پچن

پزاگرو

پیدو

پلانکو

پلینتس

پتس

پرلزو

پرونو

پنت آرس

پنت ویسگو

پنتنانسا

کودا

کایجاس

کاینتانا دی سبا

راباگو

رامالس دی لا وی

رازینس

رگالس

رینوزا

رینوزیلا

رولیلاس

ریبامنتان المنت

ریکروو

رابایو

رنت

رایلبا

رایزنادا

سالسس

سان بارتلم دی م

سان بارتلم دی م

سان میگل دی آرا

سان پانتالون دی

سان رک دی ریمیر

سان ویسنت دی لا

سان ویسنت دی تر

سانتا کراز دی ب

سانتاندر

سانتیلانا دل ما

سانتنا

سلرس

سردیو

سرویلا

سیرراپاندو

سمو

ستو دی لا مارین

سانسس

سازا

تاما

تنانس

تررلاوگا

تترو

ترسویزو

تارینو

یوبیارکو

یودیاس

یونکرا

والدالیگا

والدسیلا

والدرردیبل

وال

وگا دی لیبانا

ورنجو

ویرنلس

ویلابانز

ویلاکارریدو

ویلانوا دی لا پ

وینن

وینو

ویودا

آبجار

آدانرو

آگایلافنت

آگایلار دی کامپ

آلاجس

آلاوا

آلبا دی ترمس

آلدی دل اوبیسپو

آلدیداویلا دی ل

آلدیلنگا

آلدینوا دی لا س

آلدینوا دی لا س

آلدییوزو

آلماجانو

آلمارزا

آلمازان

آلمیدا دی سایاگ

آمباسمستاس

آنایا

آنتا دی ریو کنج

آراندا دی درو

آرکاهجا

آرکنس

آرکس دی جالن

آرناس دی سان پد

آروالو

آرلانزن

آرریو

آسترگا

آستادیلو

آتاپرکا

آتآتا

آویلا

آیلن

آزادینس

بادیلا

باربادیلو دل پز

بارراکو

بارریلاکستا

باررکپاردو

بجار

بلرادو

بمبیبر

بناونت

بنلرا

برلانگا دی درو

برملار

برناردس

برنای-سالینرو

بزانا

بلاچا

بکا دی هرگانو

بسیگاس

بوسیلو

بهیو

بربیا

بررنس

برانوزرا

بریویسا

بریزلا

بانیل

بارگهندو

بارگمیلدو

بارگس

کابالار

کاباناس دی ویرت

کابزا دی دیگو گ

کابزن دی پیزورگ

کابیا

کابولس دی آباجو

کابرجاس دی پینا

کاکابلس

کالاتانازر

کالداس دی لانا

کالرگا

کالواررازا دی آ

کامازوبرس

کامپاسپرو

کانالس

کاندلاریو

کاندلا

کاندو

کانیکوزا دی لا

کانتالجو

کارابیاس

کاربنرو ال مایر

کارراسدلو

کاررین دی لس کن

کاراسدو

کازانوا

کازارجس

کازاسلا دی آرین

کازیلاس

کازیلاس دی برلا

کاستلانس دی سان

کاستیلدلگادو

کاستریلو دل وال

کاسترو دی ساناب

کاسترجریز

کاسترزرنا دی آب

کاسترزرراسین

کاسترورد دی کام

کاسترورد دی سرر

سبررس

سپدا دی لا سیرر

سرزالس دل کنداد

سرزو دی آباجو

سویکو دی لا ترر

چان

چاتان

سیدنس

سیستیرنا

سیاداد ردریگو

سیاداد-ردریگو

ککا

کلیناس دل کامپو

کلادو هرموزو

کل

کمباررس

کنگستا دی ویدری

کنسگرا دی ماررا

کریزس

کرالن

کوالدا

کواررابیاس

کابیلاس دی سانت

کابیلو

کابیلس دل سیل

کلار

کلار

کوا دی آگردا

کواس دل وال

کاریل دی درو

دزا

دبرو

دمبلاس

دناس

دارلو دی لا سیر

ال بارگو دی اوس

ال کابو دی تیرر

ال فرسنو

ال رازو

ال ریبرو - مرین

ال ریو

ال تیمبلو

انسیناس دی آباج

اسپیردو

استاسین دی ال ا

فرموزل

فیگرلا دی آرریب

فیلیل

فنتیورس

فرفلدا

فرماریز

فرنیلس دی آلیست

فریاس

فرمیستا

فنت ال سل

فنت انکالادا

فنتس دی بجار

فنتس دی اونرو

فنتسپینا

فنتیدنا

گالند

گالگس دی سان وی

جریا

گیل گارسیا

گرادو دل پیکو

گراجرا

گاردو

گایجلو

گامیل دی مرکادو

گازمان

هرران

هرررس

هررین دی کامپس

هینجوزا دی درو

هنتریا دل پینار

هسپیتال دی اورب

هسپیتال دی اورب

هیکازرو

هیرردندو

هیس دل اسپینو

هرتا

ایگنا

ایسار

جاررس دی ریمرس

لا آدرادا

لا آلبرکا

لا بانزا

لا باستیدا

لا کالزادا دی ب

لا کارررا

لا سیسترنیگا

لا کستا

لا کتا

لا فرجندا

لا ماگدالنا

لا مایا

لا ماداررا

لا اومانلا

لا پارریلا

لا پرتلا دی وال

لا رینکنادا دی

لا سانتا اسپینا

لا سرنا

لا سررادا

لا تادا

لا وید ی بارریس

لابانیگو

لاگانا دی درو

لانزاهیتا

لاس کراسراس

لاس هررریاس دی

لاس مدالاس

لاس ناواس دل ما

لاس ناواس دل ما

لاس کاینتانیلاس

لاس سالاس

لاس یوسس

لدسما

لون

لینارجس

لاماس

لاناوس دی لا ری

لما دی منتیجا

لس ویلارس دی سر

لوزاسیو دی آلبا

لوزانا دی پیرن

لاگرس

لایگو دی سمزا

مادرلو

مادریگالجو دل م

مادریگرا

مادرنال

ماگاز دی پیزورگ

مانگانیزس دی لا

مانجابالاگو

مانسیلا مایر

مازاکو

ماتات دی لا سیر

ماو

مدینا دی پمار

مدینا دی ریوزکو

مدینا دل کامپو

مدیناسلی

میگلانز

میجارس

میلاگرس

میراندا دل کاست

مدابار دی سان س

مگارراز

ملینازکا

ملینس دی درو

ملینس دی رازن

ممبلتران

منفارراسینس

منساگرو

منتجو دی تیرمس

منتنگرو دی کامر

منزن دی کامپس

مرالس دی ترو

مرالینا

مراتینس

متا دل مارکس

مزاربز

مادا

مانانا

مانگالیندو

ماریاس دی رچیوا

نارایلا

ناررس دی سالدنا

ناوا دی لا ازان

ناوا دل بارکو

ناوا دل ری

ناواسپدا دی ترم

ناواسپدیلا دل ک

ناوافریا

ناوالنو

ناوالانگایلا

ناوالنگا

ناوارردندا دی گ

ناواس دی ریفریو

نیلا

نیلا دی سان میگ

نلا

نسدا دل بیرزو

اولمدو

اولمیلس دی سازا

اولوگا

اونسینا دی لا و

اونزنیلا

اورلان

اورتیگوزا دل من

وزورنو

پادیرنس

پادیلا دی آباجو

پاجارس دی لس او

پالاسیس دی لا و

پالاسیس دی سانا

پالازلس دی لا س

پالنسیا

پانکربو

پارادا دی آرریب

پارامیو دی سانا

پارامو

پاردیلا

پدراجاس دی سان

پدرازا

پدرو برناردو

پدروزیلو ال رال

پلابراوو

پناکابالرا

پنالبا دی آویلا

پناوزند

پردا دی آنکارس

پسکرا دی درو

پسکرا دی ابرو

پیدراهیتا

پیدرالاوس

پینداس

پبلاسین دی کامپ

پنفررادا

پرتیلو

پیالس دل هیو

پزا دی لا سال

پرادنا

پرادلنگو

پرادوزگار

پریرو

پبلا دی لیلو

پبلا دی سانابری

پنت آلماهی

پنت دی دمینگو ف

پنت دی سانابریا

پنتدارا

پاراس

کاینکسس دی یوزو

کاینتانا دل کاس

کاینتانا دل پنت

کاینتانانتلو

کاینتانار دی لا

کاینتانیلا دی ل

کاینتانیلا دی س

کاینتانیلا دل ر

کاینتانیلا سان

رابانال دل کامی

ردسیلا دل کامپو

رکجادا

رویلارراز

ریانو

ریازا

ریکبایو

رو

ربلدیلو

ساهاگان

سالامانکا

سالدانا

سالدرو

سالیناس دی پیزو

سان آندرس دی من

سان بارتلم دی ک

سان سیپریان

سان امیلیانو

سان استبان دی گ

سان استبان دی ل

سان استبان دی و

سان استبان دل و

سان فلیسس

سان فلیسس دی لس

سان ایلدفنسو

سان یزیدرو (لون

سان جان دی لا ا

سان مارتین دی ل

سان مارتین دی پ

سان مارتین دل ک

سان مارتین دل پ

سان میگل دی برن

سان میگل دی وال

سان میگل دل پین

سان میگل دل ربل

سان پدرو دل وال

سان پلایو

سان پلایو دی من

سان ویسنت دل وا

سانکتی سپیریتاس

سانتا کلمبا دی

سانتا کریا دی ت

سانتا گادی دل س

سانتا اینس

سانتا ماریا دی

سانتا ماریا دی

سانتا ماریا دی

سانتا ماریا دی

سانتا ماریا دل

سانتا ماریا دل

سانتا مارینا دل

سانتا مارتا دی

سانتا مارتا دل

سانتیبانز دی لا

سانتیبانز دی وا

سانتو دمینگو دی

سانتو تم دی زاب

سانتونیا دی اوک

سآسل

سآکایلو دی کابز

سبالکر

سدانو

سگویا

سنا دی لانا

سپالودا

سکرس

سرریلا

سزامو

سیت ایگلزیاس دی

سیمانکاس

سلارانا

سمان

سنستو

سریا

ستیلو دی لا ریب

ستیلو دل رینکن

ستوزالبس

ستوزررانو

تابانرا دل منت

تامارا دی کامپس

تارانکنا

تارانیلا

تارداجس

تلسیریو

تمبریو دی آرریب

تردزیلاس

ترو

ترکمادا

تررکابالرس

ترابادلو

ترابازس

تراگانتیا

ترفاسیو

ترسپادرن

تریلو

ترباجو دل کامین

تادلا دی درو

یوسرو

وال دی سان لرنز

والبنا دی درو

والدیولانو دی ت

والدمالاک

والدمیرک

والدنبرو دی لس

والدزاز

والدسپینو

والنسیا دی دن ج

والادلید

وال دی تابلادیل

والسیلو

والجرا دی ریفری

والریا لا بنا

والورد دل ماجان

والوردن

وگا دی کابالرس

وگا دی سانتا ما

وگا دی والکارس

وگا دی والدترنک

وگاسرنجا

وگاسرورا

وگاکمادا

ولامازان

ولایس

ونتا دی بانس

ویلابلینو

ویلاکاستین

ویلاسلاما

ویلاسیروس

ویلادا

ویلادپالس

ویلادار دی هررر

ویلافلیز

ویلافرانکا دل ب

ویلافریا دی بار

ویلافرت

ویلاگنزالو پدرن

ویلالکازار دی س

ویلالن دی کامپس

ویلالپاندو

ویلامارتین دی ل

ویلامایر

ویلامر دی لس اس

ویلانازار ریو د

ویلانابلا

ویلانوا دی کارا

ویلانوا دی لا ک

ویلانوا دی والد

ویلانوا دل کند

ویلاکایران دی ل

ویلارالبو

ویلارکایو

ویلاردیگا دی لا

ویلارنت

ویلارس دی یلتس

ویلارمنترو دی ک

ویلاررین دی کام

ویلاررین دی کام

ویلاانا دی منا

ویلاکا دی لاسیا

ویلاترو

ویلاوزا دل آگا

ویلدریگو

ویللدو

ویلولا دی پیرن

ویلریا دی لا جا

ویلریا دی ریجا

ویلوستر

ویم دی سانابریا

وینازا

ویرجن دل کامینو

ویتیگادینو

ویوار دل سید

یانگاس

زامرا

آجفرین

آلارکن

آلباست

آلبالات دی زریت

آلکاراز

آلکازار دی سان

آلماگرو

آلمیرت

آلسن

آرگامازیلا دی ک

آرگس

آتینزا

آینا

آزاککا دی هنارس

باراجاس دی ملو

بلمنت

بلویس دی لا جار

بینسرویدا

بگاررا

بلانس دی کالاتر

برازاترتاس

بریهگا

بادیا

بناونتارا

کامپیلو دی آلتب

کانامارس

کانت

کاربنراس دی گاد

کارراسوزا دل کا

کازاس دی لس پین

کازاس دی سانتا

کازاس ایبانز

سیاداد ریل

کنسگرا

کزار

کنکا

دایمیل

دسبارریس

ال پبو دی دناس

ال پرونسیو

ال ربلدو

ال تبوزو

انگایدانس

اسکایویاس

فنتس

گارابالا

گادالاجارا

هلین

هیتا

هنرابیا

هرکاجو دی لس من

هرچ

هیا گنزالو

هامانس

ایلساس

ایمن

اینیستا

جاباگا

جرکرا

لا آلامدا دی سر

لا آلامدا دی لا

لا کالزادا دی ک

لا ایگلزولا

لا پبلا دی آلمر

لا ردا

لاس کازاس

لایس

لتار

لیلو

لس هرتس

ماهرا

مانزانارس

ماریانا

میزونس ملینیکس

میگل استبان

میگلتاررا

مسجن

ملینس دی پاپل

مندجار

منتیگادو دی لاس

مرا

مرال دی کالاترا

نامبرکا

ناواس دی استنا

نبلجاس

نهالس

نامانسیا دی لا

اوکانا

اولیاس دل ری

اوری

اورپزا

اوسا دی منتیل

پرالجس دی لاس ت

پیدرابونا

پرتلانو

ریپور

رابیلس باجس

رایدرا

سالبر

سان کلمنت

سان رمان دی لس

سانتا کراز دی م

سیزنا نوو

سیگنزا

سنسکا

تالایلاس

تارانکن

تررینچس

تلدو

تملوزو

تررنوا

ترریکو

ترریجس

تتانس

تراگاست

یونا

یوردا

والدگانگا

والدپناس

والریا

وارا دی ری

ویلا دی دن فادر

ویلالبا دی لا س

ویلانوا دی لس ا

ویلار دی لا انس

ویلار دی اولالا

ویلارربلدو

ویلاررابیا دی س

ویلارابیو

ویلاتیا

ویلاورد دی گادا

یانکس

آبلانک

آجفرین

آلارکن

آلباست

آلبالات دی زریت

آلبری

آلکالا دل جاکار

آلکاراز

آلکازار دی سان

آلکبا

آلهامبرا

آلماگرو

آلمانسا

آلمیرت

آلمگرا

آلسن

آلپرا

آنچلا دل پدرگال

آراگوزا

آرکاس

آرگامازیلا دی آ

آرگامازیلا دی ک

آرریو دی لاس فر

آتانزن

آتینزا

آینا

آزاککا دی هنارس

بالسترس دی کالا

باراجاس دی ملو

بلمنت

بلویس دی لا جار

بتتا

بینسرویدا

بگاررا

بلانس دی کالاتر

بنت

برازاترتاس

بریهگا

بادیا

بناونتارا

باراجن

کالرا ی چزاس

کانادا دی کالات

کانادا دل هیو

کانامارس

کانت

کاراسنیلا

کاربنراس دی گاد

کازاس دی فرناند

کازاس دی لازارو

کازاس دی لس پین

کازاس دی سانتا

کازاس دی وس

کازاس ایبانز

کاسپناس

کاستلار دی لا م

کاستیلو دی بایل

کاستیلنوو

کازالگاس

چامیلاس

سیاداد ریل

کندمیس دی آباجو

کنسگرا

کرتس

کزار

کنکا

دایمیل

دسبارریس

ال کانار

ال پبو دی دناس

ال پرونسیو

ال پنت دل آرزبی

ال ریل دی سان و

ال ربلدو

ال تبوزو

الچ دی لا سیررا

انگایدانس

اسکایویاس

فابریکاس دی سان

فرز

فنسالیدا

فنتلنسینا

فنتلسپینو دی ها

فنتس

گارابالا

گراجا دی اینیست

گراناتالا دی کا

گادالاجارا

هلین

هرنسیا

هرررلا دی اورپز

هیندلانسینا

هیگرلا

هینجوزاس دی کال

هیتا

هنرابیا

هنتانار

هرکاجو دی لس من

هرچ

هیا-گنزالو

هرتا دل مارکازا

هت

هامانس

ایلساس

ایمن

جاباگا

جرکرا

لا آلامدا دی لا

لا کالزادا دی ک

لا کالزادا دی ا

لا ایگلزولا

لا پبلا دی آلمر

لا ردا

لا سلانا

لاندت

لاس کازاس

لایس

لتار

لیلو

لس آلجس

لس هرتس

لس ناوالمرالس

لس ناوالاسیلس

لس پسیکس

لس یبنس

لاسیلس

مادریدجس

ماهرا

ماجالرایو

مالاگن

مانزانارس

ماریانا

ماتیلاس

مجینا

میگل استبان

میگلتاررا

مسجن

ملینس دی پاپل

مناستریو

مندجار

منتیل

مرا

مرال دی کالاترا

متیلا دل پالانک

نامبرکا

ناوامرکند

ناواس دی استنا

نرپیو

نبلجاس

نامانسیا دی لا

نانو گمز

اوکانا

اولیاس دل ری

اوری

اورپزا

اوسا دی منتیل

پالمرا

پاراکلس

پاسترانا

پاترنا دل مادرا

پدرو مانز / کام

پناررابیا

پرالجس دی لاس ت

پیکن

پیدرابونا

پیندا دل سیگلا

پبلا دی دن ردری

پنت دی وادیلس

پرتلانو

رولید

رترتا دل بالاک

ریباگردا

ریباتاجادیلا

ریلو دی گالو

ریپور

ربلدو

رابیلس باجس

رایدرا

ساسدن

سالبر

سان بارتلم دی ل

سان کلمنت

سان پابلو دی لس

سان پدرو دی لا

سان رمان دی لس

سانتا کراز دی ل

سانتا کراز دی م

سانتا کایتریا

سارتاجادا

سیزنا نوو

سنسکا

تالاورا دی لا ر

تالایلاس

تاماجن

تارانکن

تارازنا دی لا م

تمبلک

تررینچس

تیرزو

تلدو

تملوزو

تررنوا

ترریکو

ترریجس

تتانس

تراگاست

یوسدا

یونا

یوردا

والدگانگا

والدپناس

والریا

والمجادو

والورد دی جاکار

والوردجو

وارا دی ری

ونتوزا (کاستیل-

ویلا دی دن فادر

ویلالبا دی لا س

ویلانوا دی لا ج

ویلانوا دی لس ا

ویلار دی اولالا

ویلار دل هامو

ویلار دل ماستر

ویلارس دی جادرا

ویلارربلدو

ویلاررابیا دی ل

ویلاررابیا دی س

ویلارابیو

ویلا ویجاس

ویلاتیا

ویلاورد دی گادا

یست

یانکس

آبررا

آدرال

آجر

ایگافردا

ایگامارسیا

ایگاویوا

اینت دی کاردس

آلاس

آلبانیا

آلبینیانا

آلبنس

آلکارراس

آلکور

آللا

آلفارا دی کارلس

آلفرجا

آلینس

آلپ

آلتافالا

آلترن

آمپستا

آنگلس

آنگلس

آنسرال

آرامانت

آراول

آربلی

آربس

آربس

آرباسیس

آرنیس دی مار

آرنیس دی مانت

آرو

آرفا

آرگستس

آرنس

آررس

آررس

آرسگل

آرتس

آرتزا دی سگر

آوینینت

آیگافردا

بادالنا

باگا

باجرگ

بالاگر

بانلاس

باکایرا برت

باربرا دل والس

بارسلنا

بارررا

باسارا

باتی

بگت

بگس

بلاتررا

بلکایر دمپردا

بلمانت دل پریرا

بلپرات

بلپایگ

بلتال

بلور دی سردانیا

بلوی

بنیفالت

بنیسانت

بزالا

بسانو

بساران

بتلان

بودا

بیگس

بیسبال دل پاناد

بلانکافرت

بلانس

بوی

بلویر

بردیلس

برردا

بت

بتارل

بردا

برانلا

بایرا

کابانابنا

کابرا دل کامپ

کابریلس

کالافل

کالداس دی منتبا

کالدرس

کالدس د استراک

کالدس دی مالاول

کاللا

کاللا دی پالافر

کالانگ

کامالرا

کامارازا

کامبریلس

کامس

کامپدوانل

کامپدوانل

کامپللانگ

کامپردن

کان کارترو

کانت دی مار

کانواس

کانواس

کانولاس

کانیاماس

کانیلس

کاپافنس

کاپلادس

کاپمانی

کاپلات

کارددو

کاردنا

کارتلا

کاسا دی لا سلوا

کاستلادرال

کاستلار دی نهاگ

کاستلار دی ناچ

کاستلار دل ریا

کاستلبل

کاستلبیسبال

کاستلدفلس

کاستلت

کاستلفلیت دی لا

کاستلفالیت دی ل

کاستلفالیت دل ب

کاستلنو دی سینا

کاستلو دمپاریس

کاستلو د'مپاریس

کاستلترکل

سردانیلا دل وال

سرولو

سرورا (کاتالنیا

کلاراوالس

کلرا

کلباتو

کلدجو

کمارراگا

کربرا دی لبرگات

کرنلا دی لبرگات

کرنلا دی ترری

کرنادلا

کرسا

کستا براوا ی ما

کریکسل

کرایلس

کابلاس

کابلس

کانیت

دارنیاس

دلتبر

دازایگس

ال کاستل دی منت

ال میلا

ال مرل

ال پلاتانو

ال پبل نو دل دل

ال پنت دی سرت

ال پنت دی ویلام

ال پاجل

ال رورل

ال وندرل

ال ویلوزل

الس گایامتس

امپاریابراوا

اریلاوال

اسالادی

اسالو

اسپارراگرا

اسپلاگا دی فران

اسپلاگس دی لبرگ

اسپت

استاماریا

استانی

استرری دی آنو

فالست

فارنا

فارررا

فیگرس

فلیکس

فلرجاچس

فندارلا

فنلرس

فنلوزا

فنتانیلاس

فنتکلارا

فنتتا

فرنلس دی لا سلو

فرتیا

فریکسینت

گاندزا

گارس

گارراف

گارریگلا

جر

گیرنا

گیرنلا

گوزول

گرامس

گرانلرس

گرانینا دی لس گ

گراتالپس

گالبا دی دالت

گالتا

گاردیا دی نگرا

گاردیلا دی برگا

گایالمنس

گایلس دی سردانی

گایمرا

گایزونا

هرتا دی سانت جو

هسپیتالت دی لبر

هستالریک

ایگالادا

ایران

یزیل

یزوول

ایوارس دارگل

ایوارس د'ارگل

جربا

جایا

ل´الدی

لا آمتلا دی مار

لا آمپلا

لا بارنیا دی ری

لا بیسبال

لا کاننجا

لا سلرا دی تر

لا کما ای لا پد

لا اسالا

لا فالیلا

لا گاباررا

لا گارریگا

لا گاینگتا دانو

لا گاینگتا د'ان

لا جنکرا

لا لاگستا

لا ملینا آلپ

لا مررا دی منتس

لا نو دی گایا

لا پرا

لا پیندا

لا پبلتا دی بلو

لا سلوا دل کامپ

لا سنیا

لا سو دارگل

لا سو د'ارگل

لا واجل

لا وال دی بیانی

لا ویللا بایکسا

لالدی

لارمنترا

لاس پلاناس

لاورن سابیراتس

لاورن-سابیراتس

لریدا

لس

لس برگس بلانکس

لس کازس د'الکان

لسپانیلا

ل'سپانیلا

لاستارتیت

ل'استارتیت

لوکالیپتاس

ل'هسپیتالت دی ل

لادارس

لافرانک

لاگسترا

لامپایاس

لانسا

لاورسی

لدو

لیدا

لرنا

لرس

لس دی سردانیا

لینارس دل والس

لیسا دی مانت

لیویا

لرنک دل پندس

لرت دی مار

لورلا

ماکانت دی کابرن

مادرمانا

مایا دی منتکال

مالگرات دی مار

مالا

مانلو

مانرزا

مارکا

مارتینت

مارترل

ماسدنورگ

ماسلرنس

ماسنو

مازوتراس

ماسپاجلس

ماسریادمس

ماسانت دی کابرن

ماسانت دی لا سل

ماتارو

مرانگس

میامی پلاتجا

میراوت

مویا

ملینس دی ری

ملراسا

ملت دی پرالادا

ملت دل والس

ملو

منلس

منیسترل دی کالد

منتاردیت

منتبلانک

منتبلانچ

منتبلانکت

منتبریو دی لا م

منتبریو دل کامپ

منتکادا

منتلا

منتسلادو

منتفررر

منتفرری

منتگات

منتملو

منتراس

منترویگ

منتسنی

منتسررات

منتسنیس

مرا دبر

نآت آران

ناواس

ناواتا

نالس

اودن

اوگاسا

ویکس

اولردلا

اولیانا

اولیاس

اولیولا

اولست

اولت

اولاجاس

اورگانیا

اورریلس

اوس دی بالاگر

اوس دی سیویس

اوس دی سیویس

اوسو دی سیو

پاکس دل پندس

پالافلس

پالآ دی سانتا ی

پالآ ساوردرا

پالآ-ساوردرا

پالجا

پالو

پالس

پارتس

پارلابا

پآلس

پرافیتا

پرالادا

پراتالادا

پی

پیندا دی مار

پیرینو کاتالان

پلا دل پندس

پلانلس

پلاتجا دارو

پلاتجا د'ارو

پلایا دی آرو

پلایا دی لا آلم

پبلا دی سگار

پبلت

پبلدا

پنت دی ملینس

پنت دی ملینس

پنت دی سرت

پنتنس

پنتس

پرررا

پرتبو

پرتل

پرادل

پرادس

پراتدیپ

پراتس ای سانسر

پرمیا دی دالت

پرمیا دی مار

پرمیا دی مار (م

پرنافتا

پرتو دی لا سلوا

پایگسردا

پایگریگ

رجنکس

رلیناس

رلیناس

روس

ریبا رجا دبر

ریبا رجا د'بر

ریبرا دی کاردس

ریبس دی فریزر

ریپل

ریا دی سردانیا

ریادارناس

ریادکاناس

ریادلتس دی لا س

ریادمس

ریامار

رکالآرا

ردا دی بارا

ردا دل تر

ردنیا

رجالس

رمانیا دی لا سل

رزس

رابی

راپیت

صبادل

ساگارو

سالاردا

سالدس

سالس دی لیرکا

سالمو

سالو

سامالاس

سان آدریان دی ب

سان آندرس دی لو

سان آنتنیو دی و

سان کارلس دی لا

سان سلنی

سان کلمنت سازبا

سان فلیا دی گای

سان جینس دی ویل

سان جایم دی لیر

سان جردی دسوالس

سان مارتین دی س

سان پل دی مار

سان کاینتین دی

سانت آندرو دی ل

سانت آندرو سالو

سانت آنتنی دی ک

سانت بوی دل لبر

سانت سبریا دی و

سانت کرنلی دی س

سانت کاگات دل و

سانت استو سسروی

سانت فلیا دی گا

سانت فلیا دی پا

سانت فرایتس دی

سانت گرگری

سانت هیلاری ساک

سانت جآم دی لیر

سانت جآم دلس دم

سانت جون دی ویل

سانت جون دسپی

سانت جون لس فنت

سانت جالیا دی ر

سانت جالیا دی و

سانت جالیا دل ل

سانت جاست دسورن

سانت لرنک دی لا

سانت لرنک دی من

سانت لرنک دی مر

سانت لرنک ساوال

سانت مارتی ول

سانت میکل دی کا

سانت پآ دی سگار

سانت پآ دردال

سانت پآ د'ردال

سانت پر دی ریبس

سانت پر پسادر

سانت کایرز دی ب

سانت سادارنی دا

سانت سادارنی د'

سانت سادارنی دو

سانت ویسنک دی م

سانتا باربارا

سانتا کلما دی ف

سانتا کریستینا

سانتا یوجنیا دی

سانتا ماریا دی

سانتا ماریا دی

سانتا پآ

سانتا پرپتا دی

سانتا سوزانا

سانتا سوزانا

سانتپدر

سارریا دی دالت

ساررکتا

سگار دی کالافل

سنترادا

سرینا

سررا دی دارو

سررا دی پرایت

ستکازاس

سیلس

سیتگس

سیارانا

سلیولا

سلسنا

سن دل پی

سریگرا

سریگرلا

سرت

تاگاماننت

تالارن

تاماریا

تارادل

تارراگنا

تاررگا

تآل

تاواسان

تاورتت

تررادس

ترراسا

تیانا

تیونیس

تیویسا

تلریا

تنا

تنیا

تردرا

ترلو

ترر دی کاپدلا

ترر دی فنتآبلا

ترردمباررا

تررفارررا

تررلس دی لبرگات

تررولا دی فلاوی

تررولا دی منتگر

تررجا دل پریرات

ترتوزا

تسا دی مار

تراویزرس

تردس

ترمپ

یولدکنا

یولدملینس

یولسترت

یوراس

واکاریزاس

وال دی بوی

وال دی کاردس

وال دن باس

وال لبرگا

والبنا دی لاس م

والسبر

والکلارا

والفروزا

والفگنا

والفگنا دی ریاک

والگرگاینا

وال-لبرگا

والرماناس

ونتالو

وردا

ورگس

وسپلا دی گایا

ویک

ویدررس

ویلها

ویلابلا

ویلاکلام

ویلادامات

ویلادکانس

ویلادمالس

ویلافرانکا دل پ

ویلالر

ویلاللانگا دی ت

ویلاماکلام

ویلامانیسل

ویلامس

ویلانانت

ویلانوا دی لا م

ویلانوا دی لا س

ویلانوا دی پراد

ویلانوا دسرنالب

ویلانوا ای لا گ

ویلاپلانا

ویلارردنا

ویلازکا دی سلسی

ویلاسار دی دالت

ویلاسار دی مار

ویلاورد

ویلافرتانی

ویلانوا دی لا ب

ویلبی دل پندس

ویلپریا

ویمبدی

زرتا

آسبو

آلانگ

آلبارکرک

آلکانتارا

آلدینوا دی لا و

آلدینوا دل کامی

آلیا

آلجاسن

آلمندرالجو

آلمهارین

آزابال

آزاگا

باداجز

بانس دی منتمایر

بلویس دی منری

بررکالجو

بارگایلس دل سرر

کابزا دل بی

کابزا لا واکا

کابزو

کابزلا دل وال

کاسرس

کامینمریسو

کانامرو

کاناورال

کارمنیتا

کازار دی کاسرس

کازار دی پالمرو

کازاس دل کاستان

کازاس دل منت

کاستانار دی ایب

کاستیلبلانکو

کاکس دی یاست

دسارگاماریا

دن آلوارو

دن بنیتو

ال گردو

ال ترنو

اسپارراگوزا دی

فرجنال دی لا سی

فنت دی کانتس

گاربایلا

گارگانتا لا اول

گاررویلا

گاتا

گریمالدو

گادالاپ

گایجو دی گراناد

هرگایجلا

هرررا دی آلکانت

هرررا دل داک

هرواس

هیگرا دی لرنا

هیگرا لا ریل

هرناچس

هیس

جارایسجو

جارایز دی لا ور

جاراندیلا دی لا

جاریلا

جرز دی لس کابال

جرت

لا آسنا دی لا ب

لا آلبرا

لا کدوزرا

لا گاررویلا

لا پاررا

لا رکا دی لا سی

لا زارزا

لادریلار

لوزار دی لا ورا

مادریگال دی لا

مادرنرا

مالپارتیدا دی ک

مارچاگاز

مدلین

مریدا

میاجاداس

منستریو

منتانچز

منتملین

منتیجو

مرالجا

ناواکنسجو

ناوالمرال دی لا

ناوالویلار دی پ

ناواس دل مادرنو

اورلانا لا ویجا

پرالس دل پرتو

پینفرانکایدو

پلازنسیا

پلازنزلا

پزو کامپو

پبلا دی آلکسر

پبلا دی لا کالز

پبلا دی سانچو پ

پرتو دی سانتا ک

ربلار

ریلبس

ربلدیلو دی لا و

روزالجو

سالواتیررا دی ل

سانتا کراز دی ل

سگارا دی لون

سگارا دی ترو

سررادیلا

سیررا دی فنتس

سلداد

تالاررابیاس

تالاورا لا ریل

تالایلا

تجدا دی تیتار

ترناواکاس

ترر دی دن میگل

ترر دی سانتا ما

تررسیلاس دی لا

تررمجیا

تررمنگا

تراجیلو

والدکابالرس

والنسیا دی آلکا

والنسیا دی لاس

والورد دی لا ور

والورد دل فرسنو

وگاس دی کریا

ویلافرانکا دی ل

ویلانوا دی لا س

ویلانوا دی لا و

ویلارریل دی سان

زافرا / لرنا

زالامی دی لا سر

زارزا دی گراناد

زارزا لا مایر

آ آلماینا

آ بری

آ کاپلا

آ استرادا

آ لانزادا

آ مریرا

آ پبرا دی تریوس

آ پنتنوا

آ تیکسیراس

آبگندو

آدلان

آلبارلس

آلبلس

آلبوس

آلاریز

آمبرو

آمنال

آمس

آندید

آریس

آرتیکسو

آرزا

از میرانس

آسچرسس

بایو

باندیره

باریزو

بارریرس

باساس

باستیاگایرو

باینا

بیگندو

بمانتس

بمبریب

بنترانسس

برگندو

برتو

بتانزس

ببراس

بویرو

باباسس

بارلا

کابانا دی برگان

کاچادا

کاین

کالداس دی ریس

کالو

کاماریناس

کامبادس

کامپانو

کاندامیل

کانگاس دو مرراز

کاربالینو

کارینو

کارنتا

کاروالال

کازارلس

کاسترو کالدلاس

کاتویرا

سدیره

س

سلانوا

سرددو

سردیره

سردیدو

سروو

چانسلاس

چانتادا

کلس

کمباررو

کرکابین

کردیدو

کرم

کرنید

کررلس

کرزس آ ویگا

کرزس - آ ویگا

کسپیتو

کتباد

کتواو دی آرریبا

کواس

کرسنت

کریستوزند - آ ت

کراسس

کالردو

کانتیس

دیرو

ددرو

درنا

یدیان

ال پاو

ال پینو

انتینزا

انتریمو

اروزا

اسپوزند

ازارو

فارو

فرریرا

فرریرا دی پانتن

فررل

فرونزا

فینیسترر

فیستررا

فف

فنفریا

فرکاری

فز

فرانکس

فریکس

گندمار

گایزامو

گایزامو

هیو

ایسلا دی آروزا

ایسلا دی لا تجا

جانکرا دی اسپاد

لا آمیجندا

لا کانیزا

لا کرانا

لا مزکایتا

لایاس

لالین

لاواکلا

لاکس

لستدو

لیرا

لبیس

لویبا

لرنزانا

لویس

لاگو

مالپیکا

مازاریکس

مینو

میرا

میس

مرا دی آرریبا

مریل

مرزا

مونا

موچ

ملدس

منداریز-بالنیری

مندندو

منفرو

منفرت دی لمس

منتاوس

منت بوزا

منتدررامو

منترروزو

مرانا

موگاس

ماگاردس

ماینس

مارس

ماکسیا

نینو

نگریرا

نمینا

نیگران

نیگران

نولا

نگایرا دی رامای

نیا

او فریکسو

او گرو

او اینسیو

او ایریکسو

او میزون دو ونت

او پدروزو

او پریرو دی آگا

او پیندو

او ساویناو- سان

او سیستو

او ویزو

اوکا

اوردس

وبینا

ورنس

وتیرو دی ری

وتس

اوزا دس ریس

پادرن

پالاس دی ری

پارادا دی سیل

پازاجس

پپین

پربس

پریرا

پریلو

پیکارانا

پینیرو

پنت کالدلاس

پنتسسارس

پنتدوم

پنتودرا

پرکرا

پررینو

پرتو دی اسپازان

پرتو دو سن

پرتنوو

پرتوزین

پیو

پبلا دل برلن

پبلا دل کارامین

راباد

رامالوزا

ردندلا

رکایاس

رولتا

ریبادو

ریبادالا

ریبادامیا

ریبیرا

ریبیرا دی پیکای

ریکالدو

رویس

روزال

راگاندو

راتیس

صباریس

صباریز

سابوگس

سادا

سامس

سان آدریان دی ک

سان آمارو

سان سیپریان دی

سان سالوادر دی

سان ویسنت دو ما

سان زالیان دی س

ساند

سانتا کمبا

سانتا کریستینا

سانتا ماریا لیر

سانتا مارتا دی

سانتالا دی ویلا

سانتیاگو دی کمپ

سانکسنکسو

ساررآس

سارریا

ساس دو منت

سدر

سوان

سرانتس

سیگایرو

سیزامو

سبر

تابایو

تابودلا

تیجیرو

تو

تمینو

ترابادا

تریاکاستلا

تافینس

یوهیا

والدوینو

والگا

ودرا

ورین

ویگو

ویلابو

ویلاگارسیا دی آ

ویللا

ویلادزوسو

ویلاماتو

ویلانوا دی آروز

ویلارمایر

ویلابروزو

ویمیانزو

ویورو

زارس

زینزو دی لیمیا

آجالویر

آلکالا دی هنارس

آلکرکن

آلگت

آلپدرت

اوسلس

آرانجز

آرگاندا دل ری

آرریملینس

بسرریل دی لا سی

بلمنت دی تاجو

برزوزا دل لزیا

بودیلا دل منت

بری دی تاجو

برانت

بایتراگو دل لزی

بااستارویجو

کامپو ریل

کازاررابلس

سرسدیلا

سرورا دی بایترا

چینچن

سیمپزلس

کلادو مدیانو

کلادو ویلالبا

کلمنار دی اورجا

کلمنار دل آرریو

کلمنار ویجو

کسلادا

داگانزو دی آرری

ال آلامو

ال بررکو

ال ملار

استرمرا

فنلابرادا

گارگانتا دی لس

گارگانتیلا دل ل

گرینن

هرکاجلو دی لا س

لا کابررا

لا هیرلا

لوچس

لس سانتس دی لا

مادرید

ماجاداهندا

مانجیرن

مانزانارس ال ری

ماتالپینو

میرافلرس دی لا

مرالزارزال

مستلس

ناواسررادا

ناوالاگاملا

ناوالکارنرو

ناواس دل ری

نوو بازتان

اولمدا دی لاس ف

پاراکلس دی جارا

پاردس دی بایترا

پینتو

پینکار

راسافریا

ربلدو دی چاولا

ربرگردو

سان آگاستین دی

سان فرناندو دی

سان لرنزو دی ال

سان مارتین دی ل

سان مارتین دی ل

سان مارتین دی و

سان مارتین دی و

سان سباستیان دی

سانترکاز

سیررا دی گادارر

ستو دل ریل

تیتالسیا

تررجن دی آردز

تررجن دی ولاسو

تررلدنس

والدمانکو

والدماکدا

والدمریلو

والدمرو

والدیلچا

ویلالبیلا

ویلانوا دی لا ک

ویلانوا دل پارد

آبآرری باجا

آبلیتاس

ایبار

ایزپان

ایزپان

آکررتا

آلماندز

آلسازاا

اویز

آراناراچ/ارانار

آربیزا

آرگداس

آریب

آریزکان

آرمانانزاس

آررایز اورکین

آررایز-رکین

آرریب-اتالا

آررازا

آرتازا

آسیاین

آتالا

آریزبرری

آیگای

آزاگرا

آزلو

باکایکو

بارازواین

بیر

بریاین

برریپلانو

برت

بتلا

بارگای

بارلادا

کاسانت

کاستجن

کاسترویجو

سینترنیگو

کرلا

دیکاستیلو

دناماریا

دنزتب

اکای

اچاررن دی گایرگ

البت

الگرریاگا

الیزندو

انریز

اپارز

اررازا

اررو

استلا

اتکسالار

اتکسارری آرانات

اتکسارری-ارانات

یوگی

ازکاررا

فیترو

گالباررا

گالدینو

گارایو

گارد

گاریناین

گارتزاین

جنویلا

گررایز

هارت

ایگانتزی

ایگازکایزا

ایرارتزان

ایصبا

ایچرن

ایتارمندی

ایزالزا

جآنساراس

جآرریتا

جاویر

لانتز

لارراگا

لاررازوانا

لگاردا

لگاریا

لیتزا

لکانبرری

لرات

لزاکا

لس آرکس

لامبیر

مارسیلا

مایا دل بازتان

میراندا دی آرگا

مس

ماگایر دی اورنز

ماریلو دی لانگا

مارازابال

ناواررا

اوچاگاویا

اودریز

اولاو

اولازاگاتیا

اولیت

اولو

اورکین

اورنز

اورریگا/رنسسوال

پامپلنا

پیرینو دی ناوار

پنت لا رینا

رنکال

سالیناس دی پامپ

سان مارتین

سانگازا

سانساین لوز

سانساین-لوز

ساراگتا

سرلادا

تافالا

تیراپا

تررس دل ریو

تادلا

یوندیانو

یورداکس

یوردیاین

یوریز

یورریزلا گالاین

یوررز ویلا

یورزاینکای

یوترگا

والکارلس لازاید

والکارلس-لازاید

والتیررا

ورا دی بیدازوا

ویلافرانکا

ویلانوا دی ازکو

ویلاترتا

ویلاوا

یزا

زالاین

زیگا

زیزار مایر

زازتی دی آزپیلک

زاگارراماردی

آدماز

آدر

آدسابیا

آدزانتا

آگست

آگرس

ایگس

آلاکاس

آلبایدا

آلبالات دی لا ر

آلباترا

آلبریک

آلبیر

آلبکاسر

آلبرایا

آلبایکسچ

آلکالالی

آلکاسر

آلکسبر

آلکلجا

آلکسبر

آلکی

آلدایا

آلفافار

آلفاس دل پی

آلفندگایلا

آلجینت

آلگرفا

آلیکانت

آلیکانت کستا ب

آلماردا

آلمازرا

آلمدیجار

آلمنارا

آلمرادی

آلماسافس

آلکریا دی لا کن

آلتی

آلتارا

آلزیرا

آرانل

آراس دی لس اولم

آرکس دی لاس سال

آرنالس دل سل

آرس دل ماستر

آرنوا

آسپ

آیلو دی راگات

باکارت

بانیرس دی ماریل

بارراکا دی آگاس

بارراکاس

بارکس

بلرگارد

بلرگارت

بنافر

بناسال

بنتاسر

بنیاربیگ

بنیاتجار

بنیکارلو

بنیکارلو

بنیکاسیم

بنیچمبلا

بنیدلیگ

بنیدرم

بنیدرم کستا بل

بنیفایو

بنیفایرو دی وال

بنیفاتو

بنیجفار

بنیلبا

بنیمانتل

بنیمآرل

بنیملی

بنیپاررل

بنیزانو

بنیسا

بنیسدا

بنیتاچل

بترا

بیار

بکایرنت

بلالا

برریل

بافالی

بانل

بانل

برجاست

بارریانا

بوزوت

کابانس

کالیگ

کالس

کالوزا دی انسار

کالوزا دی انسار

کالپ

کامپومر

کانت دی برنگر

کارلت

کاررجا

کازاس باجاس

کازاس دی تررات

کازاس دوزا

کاستالا

کاستل دی کاستلس

کاستلفرت

کاستلنوو

کاستلن دی لا پل

کاستیلفابیب

کاتاررجا

کاتی

کاترال

کآدت دی لاس فنت

چلا

چست

چیوا

چوار

چالیلا

سینکتررس

سیرات

کسنتاینا

کفرنتس

کنفریدس

کربرا

کستا دی آزاهار

کستا دی والنسیا

کرویلنت

کارتل

کالا

کالرا

دایماز

دنیا

دررامادر

ال برسکایل

ال کامپلو

ال پالمار

ال پرلو

ال پایگ

ال رافل دالمانی

الچ

الدا

انگرا

اسلیدا

فآرا

فاوارتا

فیگرلس

فینسترات

فرکال

فرمنترا دل سگار

فنتس دی آیدار

گاندیا

گاتا دی گرگس

گاتوا

گیلت

گدلا

گدلتا

گرانجا دی رکامر

گادالست

گاداسکایس

گاردامار دل سگا

هندن دی لاس نیو

هندن دی لس فرای

ایبی

ایسلا دی تابارک

جاکاریلا

جالن

جارافل

جاوی

جریکا

جزوس پبر

جیجنا

لا کابا

لا الیانا

لا فنت دن کاررس

لا مارینا

لا ماتا

لا ناسیا

لا ناسیا

لا پلایا دی لا

لا رمانا

لا ترر دن بیزور

لا وال دی لاگار

لا وال دایکسو

لا وال د'ایکسو

لا ویلاولا

لالکادیا

ل'الکادیا

لاولا

ل'اولا

لس آلکریس

لیریا

لیبر

للریا

ل'لریا

لرچا

لس منتزینس

لاسنا دل سید

لاچنت

مانیزس

مارنی بارراکتاس

مازاماگرل

میرامار

مویکسنت

منکادا

منکفار

منتانجس

منتری

مرایرا

مرلا

مارلا

موزرس

ماتکسامل

ناواجاس

نولدا

نول

اولکآ دل ری

اوندارا

اوربا

اوریهلا

اورپزا دل مار

اورتلس

پارسنت

پاترنا

پاترو

پدرالبا

پدرامالا

پدرگر

پگو

پنیسلا

پیکانیا

پیکاسنت

پیلار دی لا هرا

پیندو

پینوزو

پلایا دی زراکو

پلایاس دی اوریه

پبلا دی بنیفاسا

پبلا دی آرنوزو

پبلا دی فارنالس

پبلا ترنزا

پایگ

پازل

رافلکفر

ریگ

رلو

رکنا

ریباررجا

رجالس

رتوا

راگات

ساگانتو

سالم

سان آنتنیو دی ب

سان جان دی آلیک

سان میگل دی سال

سانت ی نگرالس

سانت جردی

سانت ماتو

سانتا پلا

سارراتلا

ساکس

سگرب

سیلا

سینارکاس

ست دی چرا

ست دی فررر

سکا

سراس

تابرنس دی والدی

تاربنا

تولادا

تیبی

تدللا

تررباجا

ترربلانکا

تررمانزاناس

تررنت

تررویجا

تجار

یوتیل

والنسیا

وال دالبا

وال دی آلمناسید

والانکا

والات

ونتا دل مرو

ویلافامس

ویلافامس

ویلافرانکا دل س

ویلاهرموزا دل ر

ویلاجیوزا

ویلاریل

ویلارگردو دل کا

ویلنا

وینارس

ویستابلا دل ماس

ویور

زاتیوا

زیلکسس