باربادوس

آمریکای مرکزی و کارائیب
جمعیت 280,000

Barbados

Central America and Caribbean

درباره کشورباربادوس در قاره آمریکای مرکزی و کارائیب

flag

این کشور به صورت جزیره‌ای در میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق ونزوئلا با پایتختی بریج‌تاون قرار گرفت است باربادوس تنها از یک جزیره که جزو جزایر بادپناه به‌شمار می‌آید که در آنتیل کوچک قرار گرفته‌ ، تشکیل شده است .

گالری تصاویر

Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image
Barbados,باربادوسs image

اطلاعات

 • 280000 جمعیت
 • 246 کد کشور
 • English زبان اصلی
 • -4 منطقه زمانی
 • پارلمانی متمرکز / پادشاهی مشروطهحکومت
 • دلار باربادوسواحدپولی
 • راستسمت رانندگی
 • 110ولتاژبرق
 • 431مساحت
 • bbپسوند اینترنتی

جاذبه های گردشگری باربادوس

  هتل های باربادوس

  آب و هوا

   باربادوس با دمای هوای همیشه گرم و استوایی ، میانگین دمای آن تقریبا ۲۶ درجه سانتی‌گراد می باشد به طوری که بارش در داخله جزیره فراوان است

  موقعیت جغرافیایی

   این کشور جزیره‌ای میان دریای کارائیب و اقیانوس اطلس شمالی و شمال شرق ونزوئلا به طوری قرار گرفته که این کشور را به غير از منطقه شمال، جزء کشور هایی مسطح و كم ارتفاع قرار داده است .

  سیاست

   حکومت پادشاهی باربادوس در 30 نوامیبر 1966 به صورت مشروطه و دموکراسی پارلمانی بر الگوی نظام وستمینستر بریتانیا بوده است و نیز از جمله کشورهای عضو جامعهٔ مشترک‌المنافع‌انگلیس است، که تابع تاج و تخت انگلیس بوده و یک فرماندارکل به نمایندگی ملکهٔ انگلستان سرپرستی امور آنرا به عهده دارد. در دهه 1990پاتریک مننیگ، نخست‌وزیر ترینیداد و توباگو به باربادوس و گویان پیشنهاد تشکیل یک اتحادیه سیاسی را داد اما این پروژه به خاطر بیماری ارسکین سندیفورد و شکست حزب او در انتخابات بعدی، متوقف ماند.

  تاریخ

   ایچیروگانایْم» بود که «جزیره سرخ با دندانه‌های سفید به‌سمت بیرون نام اصیلی در بومیان سرخ پوست بوده که به این کشور اختصاص داده بودند { سرخ در این واژه به سنگ‌های سرخ‌رنگ اشاره دارد و منظور از دندانه‌های سفید، صخره‌های مرجانی پیرامون جزیره است . به این جزیره در قدیم «بیم‌شایر» هم گفته شده‌است.} نام باربادوس در زبان‌های پرتغالی و اسپانیایی به معنای «ریشو» است. آشکار نیست که آیا این نام‌گذاری به خاطر ریش‌دار بودن مردم سرخ‌پوست بومی (کاریب‌ها) بوده یا به ریشه‌های آویزان درخت‌های انجیر جزیره اشاره دارد. این جزیره از سال 1627تا زمان استقلال (30نوامبر 1966میلادی) از مستعمرات بریتانیا بوده‌است. استعمار بریتانیا طی این مدت به طور پیوسته ادامه داشت و باربادوس تنها جزیره کارائیب است که در دوره استعماری میان قدرت‌های مختلف دست به دست نشد. در سال‌های آغازین استعمار بریتانیا، بیشتر جمعیت این جزیره را مردان سفیدپوست و تعداد کمی برده سیاه‌پوست تشکیل می‌دادند. از چهره‌های اصلی که سرمایه او استعمار و کشاورزی در باربادوس را به پیش برد، تاجر لندنی، سر ویلیام کورتن بود. کشت تنباکو، پنبه، زنجفیل و درخت نیل بیشتر توسط کشاورزان سفیدپوست انجام می‌شد تا این‌که در دهه ۱۶۴۰ صنعت نیشکر در جزیره پا گرفت. طی سال‌ها، برده‌های زیادی از آفریقا برای کار به باربادوس آورده شدند. در 16آوریل 1816بزرگ‌ترین شورش بردگان در باربادوس رخ داد و رهبری آن را بوسا برعهده داشت.

  دین و مذهب

   مسیحیت . کاتولیک و اورتدوکس

  تقصیمات کشوری

   کشور باربادوس از 10استان سنت آندرو ،سنت پیت ،سنت توماس ،سنت جان ،سنت جورج ،سنت جوزف ،سنت جیم ،سنت لوسی،سنت مایکل کرایست چرچ تشکیل شده است .

  اقتصاد

   اقتصاد در این کشور بر پایه صادرات عمده شکر و گردشگری که از منابع اصلی درآمد این جزیره است.

  ارتش و نظام

   كل نيروهاي مسلح: 154 به علاوه داوطلبان و ذخيره‌ها. خدمت سربازي ندارد

  قوم و نژاد

   %93 مردم این جزیره سیاه پوست هستند و هفت درصد سفید پوست آمریکایی

  گردشگری و سفر

   تحصیلات

    ای کشور در دنیا یکی از بالاترین سطوح استاندارد زندگی و نرخ باسوادی در جهان محسوب می شود تا حدی که ميزان با سوادي: 98% (1985). سنين تحصيل اجباري: 5 تا 16 سال. تعداد دانشگاه: 1 كالج دانشگاهي (بخشي از دانشگاه وست اينديز) می باشد .

   گردشگری و توریست

    گردشگران ترینیداد و توباگو و گویان بعد از آمریکا و کانادا و بریتانیا این جزیره را برای تفریح انتخاب میکنند.

   فرهنگ

    نفوذ فرهنگ انگلیس بر فرهنگ این کشور بیش از دیگر جزایر هند غربی بوده‌است. نمونه این نفوذ را می‌توان در ورزش ملی باربادوس یعنی ورزش کریکت دید. این کشور کریکت‌بازان مهم چندی به خود دیده است ازجمله سر گارفیلد سوبرز و سر فرنک ورل. آشپزی باربادوسی آمیزه منحصربفردی است از آشپزی آفریقایی، هندی، و بریتانیایی. غذاهای اصلی محلی باربادوس کو-کو و پرنده‌ماهی هستند. از دیگر ماهیان مورد استفاده در آشپزی باربادوس می‌توان به شمشیرماهی، نیزه‌ماهی، تون باله‌دراز، تون باله‌زرد، سرخوی شمالی، دلفین و کوسه اشاره کرد. مواد خوراکی آشپزی باربادوس نیز عبارتند از: سیب‌زمینی شیرین، یم، درخت نان، مانیوک، برنج، سیب‌زمینی انگلیسی، و پاستا. از شهروندان معروف این کشور می‌توان به ریانا اشاره کرد. او نخستین خوانندهٔ زن اهل باربادوس و دومین هنرمند باربادوسی است که موفق به دریافت جایزه گرمی شده‌است. او نخستین بار در کشور مادری خود و آمریکا مشهور شد و پس از آن با آهنگ "چتر" در سال 2007به شهرت جهانی رسید.