ورود عضویت
دهه

کشور جزایر کوک را بهتر بشناسید

جزایر کوک در قارهٔ اقیانوسیهقرار داشته و پایتخت آن شهر آوارو با ۱۰ هزار نفر جمعیت می‌باشد که می توان گفت پیدایش این جزیره مربوط میشود به کشفیات دیرینه شناسان و باستان شناسان که توانستند ردپایی از وجود انسان در ۴ قرن پیش از میلاد را در این چزایر ، کشف نمایند .

تصاویر کشور جزایر کوک

نرخ ارز ( دیروز ) - 19:59
قیمت دلار در تهران 504,420 ریال (-0.06%)
قیمت یورو در تهران 545,060 ریال (-0.06%)
قیمت پوند در تهران 635,300 ریال (-0.06%)
قیمت درهم در تهران 138,110 ریال (-0.06%)
قیمت لیر در تهران 17,500 ریال (0.00%)

آب و هوا در جزایر کوک

داشتن اب و هوای فوق العاده گرم برای تموم فصول سال یکی از دلایل شناخت این جزایر می باشد .


موقعیت جغرافیایی در جزایر کوک

این جزیره واقع شده در اقیانوس آرام جنوبی که از غرب جزایر پولینزیای فرانسه و از شرق تونگا و از جنوب غرب ساموآ ی آمریکا همسایه می باشد .

پرچم جزایر کوک

سیاست در جزایر کوک

این جزایراز ابتدا تحت کنترل دولت نیوزیلند قرار داشت ولی فقط در دفاع و سیاست خارجی ان چون امور بخش داخلی را خودش اجرا می کرد.اما سرانجام آلبرت هنری رهبر حزب جزایر کوک شد و توانست نقش مهمی در جنبش‌های استقلال طلبانهٔ داشته باشد .اما زمان نخست وزیری ان طولی نکشید دکتر توماس دیویس از حزب دموکرات، نخست وزیر بعدی ان شد ولی چون نتوانست بی ثباتی سیاسی کشور را از بین ببرد او را از این سمت خلع و کسانی دیگر را در این منصب قرار دادن اما انها هم نتوانستند در این جزیره تغییری ایجاد نمایند تا سرانجام از سال 2004 جیم ماری نخست وزیر این جزایر شد و توانست بی ثباتی را در این کشور از بین ببرد.

تاریخ در جزایر کوک

توضیح مختصری از بوجود امدن این جزیره : اولین اروپایی در سال ۱۵۹۵ به این جزایر رسید، دریانورد اسپانیایی به نام «آلوارو دی مندانا»با توقف کوتاه مدتی در جزیرهٔ شمالی پوکاپوکا به راه خود ادامه داد. در سال ۱۶۰۶ دریانورد دیگر اسپانیایی به نام پدرو فرناندز دی کویروس به دیگر جزیرهٔ شمالی یعنی راکاهانگا سفر کرد، اقامت او نیز کوتاه مدت بود؛ و اما کاپیتان جیمز کوک دریانورد انگلیسی اولین اروپایی بود که این جزیره را به طور کامل و دقیق کشف کرد، کاپیتان کوک در سال ۱۷۷۳ به این جزایر رسید و در سال ۱۷۷۷ به کشورش بازگشت، او در طول این ۴ سال اقامتش در مجمع الجزایر کوک، کلیهٔ جزایر ناشناخته را کشف نمود. در سال ۱۸۳۵ در اولین اطلسی که از جزایر اقیانوس آرام جنوبی تهیه شد، این جزایر به نام «جزایر کوک» به ثبت رسید و امروزه نیز به همین نام خوانده می‌شود، در آن زمان، جزایر شمالی با نام‌های جزایر پنری و جزایر مانی هیکی نامیده می‌شد. پای مبلغین مسیحی در قرن ۱۹ میلادی به این جزایر باز شد که نقش عمده‌ای در تحول فرهنگ و مذهب جزیره نشینان برجای گذاشت، با این حال مبلغین هیچ اقدامی به منظور ریشه کن کردن فرهنگ‌های بومی مردم جزیره انجام ندادند. اولین ملبغ مسیحی که به جزایر کوک سفر کرد، کشیشی به نام «جان ویلیامز» از جامعهٔ مبلغین مسیحی لندن بود که در سال ۱۸۲۱ وارد جزیرهٔ آیتوتاکی شد. هرچند تاثیر مبلغان مسیحی بر دیگر جزایر اقیانوس آرام جنوبی نیز بسیار ملموس بود، دیگر مبلغین مسیحی در سال ۱۸۲۳ از جزایر سوسایتی (پولینزیای فرانسه) وارد جزیرهٔ راروتونگا شدند. در سال ۱۸۸۸ بریتانیا به تلافی ادعای مالکیت فرانسه بر پولینزیا (همسایهٔ غربی جزایر کوک) رسماً تحت‌الحمایگی جزایر کوک را اعلام کرد، پس از آن شمار مستعمرات بریتانیا در اقیانوس آرام جنوبی به طرز فراینده‌ای رشد یافت. در سال ۱۹۰۰ نیوزیلند، راروتونگا و سایر جزایر عمدهٔ مجمع الجزایر کوک را ضمیمهٔ خود ساخت، نیوزیلند چند سال بعد دیگر جزایر شمالی آن را نیز مال خود کرد.


دین و مذهب در جزایر کوک

دین ۵۵ ٪ ساکنان جزایر کوک، انگلیکان، ۱۶ ٪ کاتولیک، ۸ ٪ ادونتیست روز هفتم، ۳ ٪ کلیسای لتر دی ساینت و ۵ ٪ پروتستان هستند.

تقسیمات کشوری در جزایر کوک

جزایر کوک به صورت مجمع الجزایر بوده و از بیش از ۱۲۰ جزیره تشکیل شده‌است که مهمترین آنها، راروتونگا،آیتوتاکی،راکاهانگا،پوکاپوکاو پالمرستون نام دارند.

اقتصاد در جزایر کوک

از مهمترین صادرات جزایر کوک می‌توان به نارگیل، انبه، مرکبات تازه و کنسرو شده، ماهی، صدف و پوشاک اشاره کرد. توریسم نیز از مهمترین صنایع جزایر کوک به شمار می‌رود

ارتش و نظام در جزایر کوک

ارتش نیوزیلند بر این جزیره تسلط کامل دارد .

قوم و نژاد در جزایر کوک

نژاد ۸۷ ٪ مردم جزایر کوک مائوریهای جزایر کوک و ۵ ٪ نیز پولینزیایی می‌باشند

گردشگری و سفر در جزایر کوک

تحصیل در جزایر کوک

فرهنگ در جزایر کوک

صنایع دستی این جزیره که از چوب ، صدف و پتوی دست باف می باشد تشکیل شده است .به طوری که این جزایر را با پتوی کاملا سنتی آن که کاملا هنر دست می بافند مشهور است .

گردشگری و توریست در جزایر کوک

این جزایر به دلیل داشتن اب و هوای گرم و محیطی ارام میزبان بسیار ی از استرالیا یی ها و فرانسه ای می باشد .

تبدیل تاریخ

شرایط ویزای کشور جزایر کوک

اطلاعات ویزا برای کشورجزایر کوک در حال تکمیل شدن میباشد.

جاذبه‌های کشور جزایر کوک

بیشتر
اطلاعات جانبی کشور جزایر کوک

جمعیت جزایر کوک


15,040

کد کشور جزایر کوک


682

زبان اصلی جزایر کوک


انگلیسی

منطقه زمانی جزایر کوک


-10

حکومت جزایر کوک


سلطنت مشروطه

واحدپولی جزایر کوک


وارد نشده

سمت رانندگی جزایر کوک


راست

ولتاژبرق جزایر کوک


220

مساحت جزایر کوک


2,367

پسوند اینترنتی جزایر کوک


ck

تعداد استانهای جزایر کوک


2

تعداد شهرهای جزایر کوک


7

تعداد هتل های جزایر کوک


161

تعداد فرودگاه ها جزایر کوک


6

تعداد جاذبه های جزایر کوک


0

تعداد دانشگاه‌ها جزایر کوک


نامشخص

پایتخت جزایر کوک


آوارا

ویزا
صرافی