ورود عضویت
دهه

کشور گرنادا را بهتر بشناسید

کشور مشترک‌المنافع گرانادا کشوری در دریای کارائیب است که در سال ۱۹۸۳ به دلیل اعدام رهبر کاریزماتیک کشور پس از روی کار آمدن حزب چپ به تیتر یک روزنامه‌های دنیا آمد. این کشور را با نام جزیره فلفل هم می‌شناسند.

تصاویر کشور گرنادا

نرخ ارز ( یکشنبه 14 خرداد 1402 ) - 17:51
قیمت دلار در تهران 507,500 ریال
قیمت یورو در تهران 544,500 ریال
قیمت پوند در تهران 632,000 ریال
قیمت درهم در تهران 142,100 ریال
قیمت لیر در تهران 24,200 ریال

آب و هوا در گرنادا

آب و هوای معتدل گرانادا، آن را به ییلاقی تابستانی در بین دیگر شهرهای جنوب اسپانیا و آندلوس تبدیل کرده. شب‌های خنک تابستان‌ها با توجه به این‌که حدوداً یک ساعت با ساحل دریا فاصله دارد، مسافران زیادی را از شهرهای اطراف به این شهر می‌کشاند ولی هنوز هم پرطرفدارترین فصل سفر بین توریست‌ها بهار و پاییز است که نه هوا خیلی گرم می‌شود و نه خیلی سرد.


موقعیت جغرافیایی در گرنادا

این کشور از جنوب با ترینیداد و توباگو و ونزوئلا و از شمال با سنت وینسنت و گرنادین همسایه است.

پرچم گرنادا

سیاست در گرنادا

رئیس حکومت در این کشور ملکه انگلیس است. به نمایندگی از او یک فرماندار بر این کشور حکومت می‌کند. رئیس دولت نخست وزیر است. رئیس حزبی که اکثریت را در انتخابات مجلس به دست آورده باشد به عنوان نخست وزیر انتخاب می‌شود. قوه قانونگذاری این کشور متشکل از دو مجلس است. مجلس سنا 13کرسی دارد که 10نفر آنها را فرماندار کل و سه نفر را رهبر حزب مخالف تعیین می‌کند. مجلس ملی این کشور 15کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای پنج ساله انتخاب می‌شوند.

تاریخ در گرنادا

پس از کریستف کلمب انگلیسی‌ها برای مدتی در آن مستقر شدند اما به زودی کنترل اوضاع در دست فرانسه افتاد. این کشور مدتی نیز مستعمره انگلیس بود و سرانجام در سال 1974استقلال خود را به دست آورد.


دین و مذهب در گرنادا

مذهب مردم این کشور مسیحیت بر پایه کاتولیک رومی میباشد

تقسیمات کشوری در گرنادا

اقتصاد در گرنادا

محصولات صادراتی این کشور شامل موز، کاکائو، جوز، میوه و سبزیجات و البسه است که به کشورهای سنت لوسیا، آنتیگوآ و باربودا ، سنت کیتس و نویس، دومینیکا و آمریکا صادر می‌شود. محصولات وارداتی این کشور شامل مواد غذایی، کالاهای تولیدی کارخانه‌ای، ماشین‌آلات، مواد شیمیایی و سوخت است که از کشورهای ترینیداد و توباگو، آمریکاو انگلیس وارد می‌شود

ارتش و نظام در گرنادا

زیر نظر نیروی نظامی اسپانیا میباشد

قوم و نژاد در گرنادا

82 درصد مردم این کشور سیاه پوست هستند و الباقی از دیگر نژاد ها

گردشگری و سفر در گرنادا

تحصیل در گرنادا

5 دانشگاه معتبر در این شهر قرار دارد که در رشته های تکنولوژی و موسیقی دانشجو از سراسر دنیا میپذیرد و سن تحصیل اجباری در این منطقه از 6 سال تا 15 سال میباشد

فرهنگ در گرنادا

الحمرا مشهورترین بنای دیدنی گرانادا، کاخ و قلعه‌ای است متعلق به سلطان نصرید که بر فراز تپه‌ای قرار گرفته و سکونت‌گاه پادشاه بوده و در طول سالیان نیز فرمانروایان بسیاری را به خود دیده است. در این مجموعه، موزه‌ی الحمرا که آثار تاریخی شهر گرانادا را در بر گرفته و موزه‌ی هنرهای زیبای گرانادا که شامل آثار تحسین‌برانگیزی از هنر اعراب و اسپانیا می‌شود هم وجود دارند. نام باغ‌های انبوهی که تا کاخ الحمرا کشیده شده، خنرالفیه است که در واقع محلی برای استراحت پادشاهان بوده است. این مجموعه از خنرالیفه تا الحمرا، در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده و یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های توریستی اسپانیا به شمار می‌رود. آلبایسین محله‌ی باستانی گرانادا نیز در غرب این تپه قرار گرفته و پیاده‌روی در کوچه‌های آن، غذا خوردن در یکی از کافه‌هایی که بیرونش صندلی چیده‌اند و یا خریدکردن در یکی از مغازه‌هایش می‌تواند خوش‌گذرانی ساده و دل‌چسبی باشد. آلبایسین هم از میراث جهانی یونسکو به شمار می‌رود و طرفدار زیاد دارد. اسپانیا، سرزمین ساز و آواز است و طبعاً این در شهری فرهنگی مانند گرانادا بیشتر به چشم می‌آید. می‌توانید در محله‌ی کولی‌ها، ساکرومونته، نوازنده‌ها و آوازخوان‌های بسیاری را ببینید. از دیدن یک کودک هشت ساله که خیلی عالی گیتار می‌نوازد یا شنیدن صدای رسا و زیبای یک پیرزن هشتاد ساله تعجب نکنید، در ساکرومونته این مسئله کاملا‌ً طبیعی‌ست. گرانادا را شهر فدریکو گارسیا لورکا، شاعر و نویسنده اسپانیایی هم می‌دانند. لورکا در همین شهر به دنیا آمده بود و بعد از سی و هشت سال به دست پارتیزان‌های ملی در جنگ داخلی اسپانیا و در اطراف زادگاهش کشته شد. لورکا از گرانادا و کولی‌هایش بسیار الهام گرفته و در واقع به او لقب شاعر کولی را داده‌اند. حتی امروز هم در گرانادا هر چیزی را به نام لورکا ثبت می‌کنند و محبوبیت بسیاری دارد. یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های ادبی جهان نیز جشنواره‌ی شعر گراناداست که جایزه‌ی آن به نام گارسیا لورکا، به برترین شعر آن سال اهدا خواهد شد.

گردشگری و توریست در گرنادا

به دلیل اماکن تفریحی و تاریخی بسیار و خونگرم بودن مردم این منطقه سالانه گردشگران بسیاری برای گذراندن تعطیلات به این کشور سفر میکنند

تبدیل تاریخ
آژانس هواپیمایی

شرایط ویزای کشور گرنادا

اطلاعات ویزا برای کشورگرنادا در حال تکمیل شدن میباشد.

جاذبه‌های کشور گرنادا

بیشتر
اطلاعات جانبی کشور گرنادا

جمعیت گرنادا


90,343

کد کشور گرنادا


1473

زبان اصلی گرنادا


انگلیسی

منطقه زمانی گرنادا


1

حکومت گرنادا


حکومت خود مختار انلوس

واحدپولی گرنادا


دلار شرق کارائیب

سمت رانندگی گرنادا


راست

ولتاژبرق گرنادا


110

مساحت گرنادا


344

پسوند اینترنتی گرنادا


gd

تعداد استانهای گرنادا


7

تعداد شهرهای گرنادا


32

تعداد هتل های گرنادا


46

تعداد فرودگاه ها گرنادا


1

تعداد جاذبه های گرنادا


0

تعداد دانشگاه‌ها گرنادا


نامشخص

پایتخت گرنادا


ست جورگس

هتل
صرافی