آروبا

آمریکای مرکزی و کارائیب
جمعیت 104,494

Aruba

Central America and Caribbean

درباره کشورآروبا در قاره آمریکای مرکزی و کارائیب

flag

در جنوب دریای کارائیب جزیره ای به نام آروبا وجود دارد که در منطقهٔ آنتیل کوچک و جزئی از پادشاهی هلند واقع شده است . این جزیره که ۳۳ کیلومتر درازا دارد در شمال شبه‌جزیرهٔ پاراگوانای ایالت فالکون ونزوئلا واقع شده‌است. بر خلاف بقیه منطقه کارائیب، آروبا آب‌وهوایی خشک و بیابانی و پوشیده از درختان کاکتوس دارد.

گالری تصاویر

Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image
Aruba,آروباs image

اطلاعات

 • 104494 جمعیت
 • 297 کد کشور
 • Dutch زبان اصلی
 • -4 منطقه زمانی
 • مشروطه سلطنتیحکومت
 • فلورین آروباواحدپولی
 • راستسمت رانندگی
 • 110ولتاژبرق
 • 193مساحت
 • awپسوند اینترنتی

جاذبه های گردشگری آروبا

  هتل های آروبا

  آب و هوا

   این کشور از پوشش آب و هوای معتدل برخوردار است اما بعضی از مناطق آن بر خلاف بقیه منطقه ها ، کارائیب این جزیره آب‌وهوایی خشک و بیابانی و پوشیده از درختان کاکتوس دارد.

  موقعیت جغرافیایی

   می توان گفت که کشور آروبا از سمت غرب به بخش اصلی منطقه آنتیل کوچک و از شمال به خط ساحلی ونزوئلا ، قرار دارد . طول شمال غربی ترین با جنوبی ترین نقطه ی این جزیره به 32 کیلومتری و همچنین اندازه عریض ترین بخش آن به 10 کیلومتر می رسد.آروبا توانسته است به همراه کواسائو و بونیز گروهی به نام جزایر ABC را تشکیل می دهند.

  سیاست

   از زمانی که جزیرهٔ آروبا در سال ۱۹۸۶ از آنتیل هلند جدا شده و به عنوان منطقهٔ جداگانه‌ای در پادشاهی هلند قرار گرفت پایه و اساس سیاست کشور ، بر اساس سیاست هلندی با پادشاهی (ویلم الکساندر) پادشاه هلند شکل گرفت .

  تاریخ

   تاریخ نشان می دهد که اولین اقوام ساکن در آروبا مردمان کاکوئیتو از قبیله آراواک ( گونه ای از سرخپوستان) بوده باشند که برای فرار از حملات کاریبز ها از ونوزئولا به سمت این جزیره مهاجرت کردندکه این تاریخ حضور اولین سرخپوستان در آروبا ، به حدود 1000 سال قبل بر می گردد ولی بعد از آن مهاجرت به این کشور به دلیل دشوار بودن از طریق مسیر سفردریایی با استفاده از قایق ، بسیار کم شد. از ابتدا جز مستعمرات کشور هلند بوده است

  دین و مذهب

   مذهب مردم این جزیره مسیحی میباشد. مسیحییان 91.9% ، مسلمانان 0.2% ، یهودیان 0.4% ، بودایی ها 0.1% ، هندوها 0% ، معرفی کارش ، 6% ، دین عامیانه ، 1.3% ،دین های دیگر 0.1%،

  تقصیمات کشوری

   این جزیره از نظر اداری به 8 بخش تقسیم شده است که شامل : ایگل، اورنجستاد ، بالاشی ، سانتا کراز، سرا کلرادو ،مالموک ، پالم ، ساوانتا ، نوورد می باشد.

  اقتصاد

   شالوده اقتصاد این جزیره بر پایه گردشگری و صادرات آلوئه ورا و وجود پالایشگاههای نفت می باشد.

  ارتش و نظام

   نظام پادشاهی سیاسی هلند بر این جزیره حکم فرماست.

  قوم و نژاد

   نژاد ساکسون های هلند

  گردشگری و سفر

   تحصیلات

    آموزش عالی در آروبا چند دوره را فراهم می کند. دانش آموزان با HAVO (آموزش ارشد ثانویه به طور کلی)، MBO-دیپلم (آموزش appluied سطح متوسط، گرا نسبت به آموزش های حرفه ای)، و یا حتی VWO (سال کمتر) ممکن است انتخاب کردن برای ادامه تحصیلات عالی خود را. دانشگاه آروبا رشته مانند در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و حتی دوره های دکترای که بین مدت زمان 2 تا 4 سال محدوده ارائه می دهد. Xavier University School of Medicine ، Aureus University - School of Medicine از دانشگاههای برتر این کشور می باشد.

   گردشگری و توریست

    از بهترین جاذبه‌های آروبا می‌توان به سواحل درویف (Druif Beach)، ایگل یا عقاب (Eagle Beach)، ساحل پالم یا نخل و ساحل مالموک (Malmok)، شهر اورنجستاد، خط ساحلی ممتد بوکا پراینس، تلماسه‌ها و فانوس دریایی کالیفرنیا (California Dunes and Lighthouse)، کلیسای کوچک آلتو ویستا (Alto Vista Chapel)، استخر طبیعی (Natural Pool)، پارک ملی آریکوک، باغ جیوانات فیلیپس، دو پالم آیلند (De Palm Island)، پل طبیعی فروریخته (Collapsed Natural Bridge) و پناهگاه الاغ (Donkey Sanctuary) اشاره کرد.

   فرهنگ

    فرهنگ این جزیره فرهنگ آنگلو ساکسون های هلندی میباشد.